Fundraiser/-ka

OZ Vagus

Miesto práce
Račianska 78, Bratislava
Termín nástupu
1.4.2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 EUR/mesiacpo 6 mesiacoch možnosť navýšenia o 10%

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme zodpovednú a spoľahlivú posilu, ktorá bude samostatne zabezpečovať firemný, grantový a individuálny fundraising.

K zodpovednostiam patrí:
- spolupodieľať sa na tvorbe a realizácii fundraisingovej stratégie, vyhľadávaní komunikačných a fundraisingových príležitostí a na tvorbe komunikačného a fundraisingového obsahu

- firemný fundraising:
vyhľadávanie nových firemných podporovateľov a aktívne udržiavanie vzťahov so súčasnými, firemné dobrovoľníctvo a zamestnanecké granty,

- grantový fundraising:
vyhľadávanie grantových príležitostí; písanie žiadostí v spolupráci s riaditeľkami, koordinátorkami a finančným manažérom; evidencia termínov, spracovanie priebežných a záverečných správ,

- spolupráca na príprave eventov a účasť na nich (Noc vonku, Vagus Street food, Garden party a pod.)
- koncoročná kampaň – spolupráca s marketingovou manažérkou a agentúrou na príprave a realizácii, príprava pravidelných reportov a newsletterov

- výročná správa – participácia na príprave podkladov a písaní textov
- agenda spojená s 2%

Táto pozícia sa obsadzuje na dobu zástupu počas MDRD.

- intenzívna a individuálna podpora v procese zaúčania sa
- pravidelné vzdelávacie aktivity v danom odbore a v špecifických zručnostiach a vzdelávanie aj v iných oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce (napr. výučba anglického jazyka)
- možnosť mať flexibilný pracovný čas
- 5 dní dovolenky nad rámec zákona, tzv. sick days, home office
- parkovanie v areáli
- priateľský kolektív a partnerský prístup, pravidelné raňajky, teambuildingy, a pod.

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

V prípade záujmu, prosíme o zaslanie vášho aktuálneho životopisu a motivačného listu.
Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobné stretnutie. Výberové konanie bude pozostávať z viacerých kôl. Po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku či sme prijali práve Vás :)

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

21.3.2021 (ostáva ešte 18 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

v odbore – fundraising, PR, marketing, ekonomika a manažment neziskových organizácií a iné príbuzné odbory

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

MS Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Počet rokov praxe

2

Pracovné skúsenosti/zručnosti:
- predchádzajúca relevantná skúsenosť s vedením fundraisingových aktivít podmienkou,
- práca s Mailchimp a Darujme.sk podmienkou,
- skúsenosti so Salesforce výhodou

Zručnosti:
- Darujme.sk - pokročilý
- Mailchimpom - pokročilý
- Google Drive - pokročilý
- Salesforce - základy
- Adobe Photoshop - základy
- Adobe Illustrator - základy

Osobnostné predpoklady:
- dobrý time manažment, schopnosť efektívne a samostatne si zoorganizovať pracovné činnosti aj vzhľadom na dané termíny,
- zodpovednosť, samostatnosť a systematickosť v plnení úloh,
- dobré komunikačné a argumentačné zručnosti,
- obratnosť v práci s textom,
- kreativita, otvorenosť k zmenám, chuť neustále sa učiť a zlepšovať
- tímový hráč

Občianske združenie Vagus od svojho vzniku v roku 2011 prináša profesionálny inovatívny prístup práce s ľuďmi bez domova a vďaka úsiliu realizačného tímu sa mu podarilo vytvoriť a udržať množstvo nezastupiteľných projektov a aktivít zameraných na boj s extrémnou mestskou chudobou.
Riešenie problematiky straty domova nemá na Slovensku dostatočné zastúpenie a aktivity OZ Vagus sú dôležitým prínosom pre pozitívne zmeny v našej spoločnosti, ktoré často suplujú povinnosti štátnych a komunálnych subjektov.
Každý rok svojej existencie prinieslo OZ Vagus nový pilotný projekt, ktorý je súčasťou dlhodobej vízie odbornej a zároveň ľudskej pomoci ľuďom bez domova (Streetwork s ľuďmi bez domova, DOMEC - denné nízkoprahové a integračné centrum, projekt HOUSING CVERNA). Projekty OZ Vagus sú rešpektované odborníkmi, verejnosťou a oceňované na medzinárodnej úrovni (napr. ERSTE Foundation Award for Social Integration).
Okrem priamej pomoci ľuďom bez domova OZ Vagus pracuje aj na úrovni pozitívnej zmeny verejnej mienky prostredníctvom viacerých kampaní a aktivít ako napr. Noc Vonku, Mesiac bez domova (spoluorganizátor), výstavy, komunitná práca a pod.
Dôležitou súčasťou práce združenia je aj aktivita v oblasti legislatívnych zmien týkajúcich sa ľudí bez domova na Slovensku. Pripomienkovanie zákonov, tvorba nových legislatívnych návrhov, lobing a presadzovanie spoločných cieľov založených na potrebách ľudí bez domova sú aktívnou súčasťou práce OZ Vagus v tejto oblasti (dlhodobá spolupráca s Advokátmi Pro Bono, ombudsmankou, členstvá v mnohých pracovných skupinách a pod.).

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov

Adresa spoločnosti

OZ Vagus
Račianska 78
831 02 Bratislava
ID: 4027720  Dátum zverejnenia: 2.2.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac