Koordinátor nízkoprahového denného centra - DOMEC

OZ Vagus

Miesto práce
Mýtna 33, 811 07 Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
1.4.2019
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
nástupný plat 1050€, po pol roku možnosť navýšenia platu o 10%

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vedenie programu Domec:
- Realizácia a rozvoj programu, stanovovanie a napĺňanie zámerov a cieľov
- Koordinácia činností a aktivít denného centra
- Výber zamestnancov a zabezpečenie ich zaškolenia na pracovnej pozícii
- Administratíva – mesačné správy, záverečné správy, vedenie pokladne, kontrola a hodnotenie vykonaných činností
- Nastavovanie systému fungovania služieb
- Kontrola dochádzky a príprava mzdových podkladov
- Komunikácia so sponzormi a donormi programu
- Rozvíjanie vzťahov so spolupracujúcimi organizáciami
- Sledovanie legislatívy v oblasti sociálnej práce a zabezpečenie súladu činnosti programu so zákonnými požiadavkami

Vedenie pracovného tímu:
- Starostlivosť, koordinácia a zodpovednosť za pridelených zamestnancov
- Vedenie pravidelných týždenných porád s tímom
- Zabezpečenie a účasť na mesačnej skupinovej supervízii
- Pravidelné hodnotiace a motivačné rozhovory so zamestnancami
- Komunikácia s vedením organizácie a delegovanie úloh
- Metodické usmerňovanie a odborné poradenstvo pre tím sociálnych pracovníkov (v prípade potreby participácia na riešení náročných a naliehavých prípadov klientov centra)

- Práca v rozvíjajúcej sa organizácii s moderným a profesionálnym prístupom
- Intenzívna podpora v procese zaúčania sa
- Vzdelávanie v rôznych oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce
- Pravidelná supervízia, porady a lektorovaný teambuilding
- Spolupráca s expertmi v rôznych oblastiach
- Priateľský kolektív a partnerský prístup
- Pravidelné mesačné "Firemné raňajky" a mini teambuildingy celého tímu
- Možnosť využiť coaching
- Možnosť požičať si vozidlo na súkromné účely
- Možnosť dlhodobej spolupráce

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Prosíme Vás o zaslanie životopisu a motivačného listu na adresu - [email protected] .
Vybraných uchádzačov pozveme na osobný pohovor a po zvážení si všetkých kandidátov Vám dáme odpoveď na otázku či sme prijali práve Vás :)
Uchádzači, ktorí nepriložia k životopisu aj motivačný list, budú automaticky vyradení z výberu.
Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

25.2.2019 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, psychológia,

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Personalistika - základy
Microsoft Windows - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Pracovné zručnosti:
- Odborné skúsenosti v sociálnej práci
- Skúsenosti s cielovou skupinou ľudí bez domova
- Znalosti s vedením tímu sú prínosom
- Skúsenosti z neziskového sektora

Osobnostné predpoklady:
- Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť
- Odolnosť voči stresu
- Tímový hráč
- Schopnosť riešiť problémové situácie
- Chuť učiť sa nové veci

Občianske združenie Vagus od svojho vzniku v roku 2011 prináša profesionálny inovatívny prístup práce s ľuďmi bez domova a vďaka úsiliu realizačného tímu sa mu podarilo vytvoriť a udržať množstvo nezastupiteľných projektov a aktivít zameraných na boj s extrémnou mestskou chudobou.
Riešenie problematiky straty domova nemá na Slovensku dostatočné zastúpenie a aktivity OZ Vagus sú dôležitým prínosom pre pozitívne zmeny v našej spoločnosti, ktoré často suplujú povinnosti štátnych a komunálnych subjektov.
Každý rok svojej existencie prinieslo OZ Vagus nový pilotný projekt, ktorý je súčasťou dlhodobej vízie odbornej a zároveň ľudskej pomoci ľuďom bez domova (Streetwork s ľuďmi bez domova, DOMEC - denné nízkoprahové a integračné centrum, kaviareň DOBRE&DOBRÉ). Projekty OZ Vagus sú rešpektované odborníkmi, verejnosťou a oceňované na medzinárodnej úrovni (napr. ERSTE Foundation Award for Social Integration).
Okrem priamej pomoci ľuďom bez domova OZ Vagus pracuje aj na úrovni pozitívnej zmeny verejnej mienky prostredníctvom viacerých kampaní a aktivít ako napr. Noc Vonku, Mesiac bez domova (spoluorganizátor), výstavy, komunitná práca a pod.
Dôležitou súčasťou práce združenia je aj aktivita v oblasti legislatívnych zmien týkajúcich sa ľudí bez domova na Slovensku. Pripomienkovanie zákonov, tvorba nových legislatívnych návrhov, lobing a presadzovanie spoločných cieľov založených na potrebách ľudí bez domova sú aktívnou súčasťou práce OZ Vagus v tejto oblasti (dlhodobá spolupráca s Advokátmi Pro Bono, ombudsmankou, členstvá v mnohých pracovných skupinách a pod.).

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

OZ Vagus
Račianska 78
83102 Bratislava

Kontakt

ID: 3573334   Dátum zverejnenia: 11.2.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   nástupný plat 1050€, po pol roku možnosť navýšenia platu o 10%