Terénny sociálny pracovník/čka - Streetwork

OZ Vagus

Miesto práce
Mýtna 33, 811 07 Bratislava
Termín nástupu
01.09. 2019, resp. neskôr

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ľudia bez domova sú nami kontaktovaní priamo v prostredí, v ktorom žijú, mnohí z nich nemajú možnosť využiť “kamenné sociálne služby“, či už z dôvodu nedostatku informácií, nedôvery k inštitúciám alebo iných bariér. Program Streetwork pracuje s nimi odborne a systematicky priamo v teréne, na celom území Bratislavy. Práca v teréne prebieha vždy vo dvojici.

HLAVNÉ ÚLOHY STREETWORKU
- mapovať mesto a pravidelne navštevovať obývané lokality ľuďmi bez domova,
- spoznať špecifické potreby ľudí bez domova
- znižovať riziká, ktoré život na ulici prináša,
- poskytovať odbornú pomoc s cieľom zlepšenia sociálnej situácie prostredníctvom sociálneho poradenstva

AKO PREBIEHA PRÁCA - služby sú rozdelené na denné a večerné
- Denné služby prebiehajú 3-krát týždenne počas doobedných hodín. Jednotlivé potreby ľudí bez domova sú riešené v rámci individuálnych sociálnych asistencií počas dňa.
- Večerné služby prebiehajú 6x do týždňa, pondelok až sobota od 17.00 - 22.00

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

1000€ brutto nástupný plat, po pol roku možnosť navýšenia o 10%

• Práca v rozvíjajúcej sa organizácii s moderným a profesionálnym prístupom,
• Intenzívna podpora v procese zaúčania sa,
• Vzdelávanie v rôznych oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce,
• Možný osobnostný rozvoj a profesný rast v rámci organizácie
• Priateľský kolektív a partnerský prístup, pravidelné raňajky, teambuildingy, a pod.
• Možnosť požičať si vozidlo na súkromné účely

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

V prípade záujmu, prosíme o zaslanie vášho aktuálneho životopisu spolu s motivačným listom.
Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobný pohovor a po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku či sme prijali práve Vás :)
Uchádzači/ky, ktorí nepriložia k životopisu aj motivačný list, budú automaticky vyradení z výberu.
Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.8.2019 (ostáva ešte 13 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Výhodou je skúsenosť v práci so sociálnym klientom - ľuďmi bez domova, či už profesijná alebo vo forme dobrovoľníctva.

Osobnostné predpoklady:
• Sociálne cítenie
• Komunikatívnosť a empatia
• Schopnosť riešiť stresové a krízové situácie
• Ochota učiť sa nové veci a otvorené myslenie
• Zodpovednosť, spoľahlivosť a samostatnosť
• Schopnosť pracovať v tíme
• Zapájanie sa do aktivít združenia
• Prinášanie vlastných nápadov

Občianske združenie Vagus od svojho vzniku v roku 2011 prináša profesionálny inovatívny prístup práce s ľuďmi bez domova a vďaka úsiliu realizačného tímu sa mu podarilo vytvoriť a udržať množstvo nezastupiteľných projektov a aktivít zameraných na boj s extrémnou mestskou chudobou.
Riešenie problematiky straty domova nemá na Slovensku dostatočné zastúpenie a aktivity OZ Vagus sú dôležitým prínosom pre pozitívne zmeny v našej spoločnosti, ktoré často suplujú povinnosti štátnych a komunálnych subjektov.
Každý rok svojej existencie prinieslo OZ Vagus nový pilotný projekt, ktorý je súčasťou dlhodobej vízie odbornej a zároveň ľudskej pomoci ľuďom bez domova (Streetwork s ľuďmi bez domova, DOMEC - denné nízkoprahové a integračné centrum, projekt HOUSING CVERNA). Projekty OZ Vagus sú rešpektované odborníkmi, verejnosťou a oceňované na medzinárodnej úrovni (napr. ERSTE Foundation Award for Social Integration).
Okrem priamej pomoci ľuďom bez domova OZ Vagus pracuje aj na úrovni pozitívnej zmeny verejnej mienky prostredníctvom viacerých kampaní a aktivít ako napr. Noc Vonku, Mesiac bez domova (spoluorganizátor), výstavy, komunitná práca a pod.
Dôležitou súčasťou práce združenia je aj aktivita v oblasti legislatívnych zmien týkajúcich sa ľudí bez domova na Slovensku. Pripomienkovanie zákonov, tvorba nových legislatívnych návrhov, lobing a presadzovanie spoločných cieľov založených na potrebách ľudí bez domova sú aktívnou súčasťou práce OZ Vagus v tejto oblasti (dlhodobá spolupráca s Advokátmi Pro Bono, ombudsmankou, členstvá v mnohých pracovných skupinách a pod.).

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

OZ Vagus
Račianska 78
831 02 Bratislava

Kontakt

ID: 3422142   Dátum zverejnenia: 13.8.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1000€ brutto nástupný plat, po pol roku možnosť navýšenia o 10%