Pomocný pracovník v sociálnych službách v dennom centre DOMEC

OZ VAGUS

Miesto práce
Mýtna 33, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
1.9.2017
Ponúkaný plat (brutto)
600

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- práca s ľuďmi bez domova v Dennom centre DOMEC
- zabezpečovanie základného servisu - výdaj stravy, výdaj šatstva, asistencia v hygienickom centre
- zabezpečenie prevádzky DOMCA
- povinná účasť na poradách, supervíziách, pracovných skupinách a lektorovaných teambuidingoch

- vzdelávanie v rôznych oblastiach týkajúcich sa práce v sociálnej oblasti
- priateľský kolektív
- pravidelná supervízia, porady a lektorovaný teambuilding
- získanie praxe v práci so sociálnym klientom
- možnosť dlhodobej spolupráce
- práca v rozvíjajúcej sa organizácii
- možný osobnostný rozvoj
- priestor pre kreativitu

Životopis spolu s motivačným listom posielajte do 25.8.2017 na e-mail: petra.kollarova@vagus.sk

Viac informácií o projekte: na našom webe www.vagus.sk/DOMEC

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

Stredná škola s maturitou

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - základy
Microsoft Excel - základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- schopnosť pracovať v kolektíve
- schopnosť riešiť stresové a krízové situácie
- ochota učiť sa nové veci a otvorené myslenie
- komunikatívnosť, empatia, zodpovednosť, precíznosť, pracovitosť, spoľahlivosť, samostatnosť,
- zapájanie sa do aktivít združenia, prinášanie vlastných nápadov, záujem o prácu
- vodičský preukaz sk. B, aktívny vodič
- práca s PC (Word, internet)
Výhody:
- skúsenosti s prácou so sociálnym klientom
- technické zručnosti

Poslaním občianskeho združenia Vagus je prispievať svojou činnosťou k zvyšovaniu a stabilizácii kvality života ľudí bez domova, podieľať sa na tvorbe koncepčných prístupov k cieľovej skupine a vytvárať nové štandardy v práci s ľuďmi bez domova.
DOMEC - nízkoprahové denné a integračné centrum pre ľudí bez domova bolo otvorené v priebehu decembra 2013 v centre Bratislavy na Mýtnej ulici č. 33. Realizácia tohto projektu je jedným z prelomových riešení v systéme služieb pre ľudí bez domova na území Bratislavy. Práve prepojením nášho prvého projektu STREETWORK (terénna sociálna práca), DOMEC a kaviarne DOBRE&DOBRÉ sa nám podarilo vybudovať príklad dobrej praxe riešenia problematiky ľudí bez domova v Bratislave.

Projekt DOMEC je jedným z kľúčových projektov zameraných na riešenie situácie ľudí bez domova. Približne 4 000 ľudí bez domova na území mesta Bratislava nemá počas dňa možnosť nájsť skoro žiadnu formu odbornej pomoci. Často je ich jedinou možnosťou pretrpieť ďalší deň bez strechy nad hlavou. Väčšina z nich nemá osobné doklady a prišli teda aj možnosť zamestnať sa, majú podlomené zdravie, trpia hladom a mnohí prišli o pocit vlastnej hodnoty. Tieto a mnohé iné problémy odstraňuje náš projekt DOMEC . Ľudia bez domova dostanú možnosť stráviť svoj deň zmysluplne. Našou hlavnou myšlienkou je vrátiť ľuďom bez domova odhodlanie, sebadôveru a energiu pre riešenie svojej situácie.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov

Adresa spoločnosti

OZ VAGUS
Mýtna 33
81107 Bratislava
ID: 3143800   Dátum zverejnenia: 16.8.2017