Sociálny poradca integračného programu OZ VAGUS

OZ VAGUS

Miesto práce
Mýtna 33, Bratislava
Termín nástupu
1.1.2018
Ponúkaný plat (brutto)
850

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- sociálna práca s malým počtom ľudí bez domova v integračnom programe centra DOMEC zameraná na kvalitu
- pravidelné a dlhodobé špecializované poradenstvo s klientmi integračného programu
- spolupráca s kaviarňou DOBRE&DOBRÉ, ktorá je ďalším projektom OZ VAGUS) a zameriava sa na zamestnávanie ľudí na ceste z ulice
- spolupráca pri vedení integračných skupín
- čiastočná koordinácia iných projektov zamestnávania ľudí bez domova
- čiastočné zabezpečenie prevádzky denného centra DOMEC
- zisťovanie a mapovanie potrieb klientov integračného programu v oblasti sociálnych služieb, navrhovanie spôsobov riešenia sociálnej situácie klienta
- vyhľadávanie a výber klientov do integračného programu
- realizácia odborných činností a iných činností v integračnom programe
- vedenie evidencie o odborných činnostiach, iných činnostiach a aktivitách integračného programu
- vedenie nevyhnutnej administratívy – pracovnej dokumentácie (výkazy práce a pod.);
- vyhodnocovanie efektivity zrealizovaných odborných činností, iných činností a aktivít integračného programu z hľadiska napĺňania ich cieľov a potrieb klientov;
- pravidelná účasť na vzdelávaní, skupinovej a individuálnej supervízii;
- pravidelná účasť na poradách zamestnancov OZ VAGUS v projekte DOMEC;
- výkon iných (doplnkových) činností, ktoré vyplynú z aktuálnych potrieb Denného centra DOMEC.

- vzdelávanie v rôznych oblastiach týkajúcich sa práce
- pravidelná supervízia, porady a lektorovaný teambuilding
- pravidelná podpora od nadriadeného smerujúca k rozvoju
- možnosť navštevovania anglických kurzov
- možnosť dlhodobej spolupráce
- práca v organizácii s odborným a komplexným prístupom
- možný osobnostný rozvoj
- priestor pre kreativitu

Životopis spolu s MOTIVAČNÝM LISTOM A FOTOGRAFIOU posielajte do 22.12.2017 na e-mail: petra.kollarova@vagus.sk

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

29.12.2017 (ostáva ešte 12 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

- komunikatívnosť, empatia, zodpovednosť, precíznosť, pracovitosť, spoľahlivosť a samostatnosť
- dobrá miera rozvinutosti sociálnych zručností
- schopnosť podporovať, korigovať, motivovať a reflektovať klienta
- schopnosť sebareflexie vedúcej k osobnostnému rozvoju
- schopnosť dodržiavať štandardy sociálnej práce, rešpektovanie etického kódexu a hraníc
- schopnosť riešiť stresové a krízové situácie
- schopnosť pracovať v kolektíve
- organizačné schopnosti
- time management
- ochota učiť sa nové veci a otvorené myslenie

Poslaním občianskeho združenia Vagus je prispievať svojou činnosťou k zvyšovaniu a stabilizácii kvality života ľudí bez domova, podieľať sa na tvorbe koncepčných prístupov k cieľovej skupine a vytvárať nové štandardy v práci s ľuďmi bez domova.
DOMEC - nízkoprahové denné a integračné centrum pre ľudí bez domova bolo otvorené v priebehu decembra 2013 v centre Bratislavy na Mýtnej ulici č. 33. Realizácia tohto projektu je jedným z prelomových riešení v systéme služieb pre ľudí bez domova na území Bratislavy. Práve prepojením nášho prvého projektu STREETWORK (terénna sociálna práca), DOMEC a kaviarne DOBRE&DOBRÉ sa nám podarilo vybudovať príklad dobrej praxe riešenia problematiky ľudí bez domova v Bratislave.

Projekt DOMEC je jedným z kľúčových projektov zameraných na riešenie situácie ľudí bez domova. Približne 4 000 ľudí bez domova na území mesta Bratislava nemá počas dňa možnosť nájsť skoro žiadnu formu odbornej pomoci. Často je ich jedinou možnosťou pretrpieť ďalší deň bez strechy nad hlavou. Väčšina z nich nemá osobné doklady a prišli teda aj možnosť zamestnať sa, majú podlomené zdravie, trpia hladom a mnohí prišli o pocit vlastnej hodnoty. Tieto a mnohé iné problémy odstraňuje náš projekt DOMEC . Ľudia bez domova dostanú možnosť stráviť svoj deň zmysluplne. Našou hlavnou myšlienkou je vrátiť ľuďom bez domova odhodlanie, sebadôveru a energiu pre riešenie svojej situácie.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov

Adresa spoločnosti

OZ VAGUS
Mýtna 33
81107 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Petra Kollárová
E-mail: poslať životopis
ID: 2665312   Dátum zverejnenia: 12.12.2017