Reagujte bez životopisu

Osobný asistent pre ľudí so zdravotným postihnutím

Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike

Miesto práce
Hruštín
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
1.4.2024
Mzdové podmienky (brutto)
5,52 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

​Pomoc pri úkonoch, ktoré človek so zdravotným postihnutím nevie urobiť sám. Medzi činnosti osobnej asistencie patrí: obliekanie, vyzliekanie, polohovanie, osobná hygiena, pomoc v domácnosti, príprava jedla, nakupovanie, spoločenské aktivity a iné. Na čase sa už dohodnete presnejšie s klientom/klientkou.

​- Nie je potrebný žiadny kurz, ani špeciálne vzdelanie. Je potrebné mať vek nad 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony.
​- Osobná asistencia nemá pracovno-právny charakter a nie je tým pádom ani upravená Zákonníkom práce.
​- Zmluva osobnej asistencie má charakter dohody, medzi dvoma fyzickými osobami.
​- Osobnú asistenciu môže vykonávať osoba, ktorá môže byť súbežne zamestnaná, dobrovoľne nezamestnaná, evidovaná na úrade práce, študent, živnostník, rodičia na rodičovskom príspevku, alebo dôchodca.
​- Je to príjem zdaniteľný podľa zákona o dani z príjmu, takže sa musí vykazovať v ročnom zúčtovaní dane, ale asistent si môže uplatniť na zníženie základu dane 60% paušálne výdavky.
​- Štát za asistenta hradí zdravotné poistenie, ak nemá iný príjem. Za určitých podmienok môže štát hradiť aj dôchodkové poistenie.
​- Hodinová odmena v hrubom je 5,52€
​- Činnosti osobnej asistencie sú rôzne, závisí to od potrieb užívateľa. Medzi úkony osobnej asistencie môže patriť napr. pomoc pri varení, upratovaní, nakupovaní, obliekaní, preprava, osobná hygiena, voľnočasové aktivity a iné.​

​- flexibilný pracovný čas (podľa dohody s klientom) aj počas štúdia, materskej dovolenky,
​dôchodku, či inej pracovnej činnosti.
​- možnosť byť poistencom štátu za istých okolností
​- zdaňovanie príjmu za osobnú asistenciu len vo výške 15%​

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
študent strednej školy
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

- zodpovednosť

- dochvíľnosť

- empatia

Sme jedinou špecifickou organizáciou na Slovensku, ktorá združuje deti aj dospelých a ich rodiny so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Svojim členom poskytujeme odbornú pomoc aj ľudské zázemie. Našou snahou je zmierniť dôsledky rozsiahleho a veľmi vážneho telesného postihnutia. Členom chceme poskytnúť adresnú a komplexnú podporu, ktorá reaguje na ich neustále sa meniace potreby v súvislosti s postupným a nezastaviteľným zhoršovaním ochorenia a zdravotného stavu dystrofika. V súlade s filozofiou nezávislého života sa snažíme presadzovať práva a potreby osôb s nervovosvalovými ochoreniami v spoločnosti najmä v oblasti vzdelávania a zamestnávania, kompenzácií, zdravotnej starostlivosti a pomôcok, bývania a dopravy. Smerom k verejnosti chceme odovzdať pozitívny príklad zvládania dôsledkov ťažkého telesného postihnutia. Hlavným odkazom by malo byť, že napriek imobilite je možné byť aktívny, obohatením a prínosom pre rodinu, okolie a spoločnosť.

Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR prevádzkuje v rámci svojho bezplatného sociálneho poradenstva AGENTÚRU OSOBNEJ ASISTENCIE určená pre pre všetky druhy zdravotného postihnutia. Cieľom našej práce je vyvolať aktivitu osôb s postihnutím a podporiť ich záujem riešiť si svoju neľahkú situáciu spôsobenú existenciou postihnutia vlastným pričinením a s pomocou všetkých dostupných prostriedkov. Viac o nás a našich aktivitách nájdete tu: http://www.omdvsr.sk/

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 4792869  Dátum zverejnenia: 25.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 5,52 EUR/hod.