Можливість для людей з України

Osobný asistent/asistentka pre ľudí so zdravotným postihnutím

Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
4,82 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Osobný asistent/asistentka pomáha človeku so zdravotným postihnutím pri rôznych bežných činnostiach ako napríklad obliekanie, vyzliekanie, osobná hygiena, doprovod k lekárovi, športové aktivity, nakupovanie, pomoc v domácnosti, pomoc pri varení, praní a iné. Všetky činnosti si dohodnete potom už priamo s klientom. Táto práca je flexibilná, podľa dohody medzi vami a klientom. Osobných asistentov/asistentky hľadáme hlavne v meste BRATISLAVA, NITRA, TRNAVA, ale aj v iných mestách na Slovensku. Vodičský preukaz výhodou.

- flexibilný pracovný čas (podľa dohody s klientom) aj počas štúdia, materskej dovolenky, dôchodku, či inej pracovnej činnosti.
- možnosť byť poistencom štátu za istých okolností
- zdaňovanie príjmu za osobnú asistenciu len vo výške 15%

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
študent strednej školy
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

dochviľnosť, zodpovednosť, empatia

Sme jedinou špecifickou organizáciou na Slovensku, ktorá združuje deti aj dospelých a ich rodiny so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Svojim členom poskytujeme odbornú pomoc aj ľudské zázemie. Našou snahou je zmierniť dôsledky rozsiahleho a veľmi vážneho telesného postihnutia. Členom chceme poskytnúť adresnú a komplexnú podporu, ktorá reaguje na ich neustále sa meniace potreby v súvislosti s postupným a nezastaviteľným zhoršovaním ochorenia a zdravotného stavu dystrofika. V súlade s filozofiou nezávislého života sa snažíme presadzovať práva a potreby osôb s nervovosvalovými ochoreniami v spoločnosti najmä v oblasti vzdelávania a zamestnávania, kompenzácií, zdravotnej starostlivosti a pomôcok, bývania a dopravy. Smerom k verejnosti chceme odovzdať pozitívny príklad zvládania dôsledkov ťažkého telesného postihnutia. Hlavným odkazom by malo byť, že napriek imobilite je možné byť aktívny, obohatením a prínosom pre rodinu, okolie a spoločnosť.

Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR prevádzkuje v rámci svojho bezplatného sociálneho poradenstva AGENTÚRU OSOBNEJ ASISTENCIE určená pre pre všetky druhy zdravotného postihnutia. Cieľom našej práce je vyvolať aktivitu osôb s postihnutím a podporiť ich záujem riešiť si svoju neľahkú situáciu spôsobenú existenciou postihnutia vlastným pričinením a s pomocou všetkých dostupných prostriedkov. Viac o nás a našich aktivitách nájdete tu: http://www.omdvsr.sk/

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 4331948  Dátum zverejnenia: 17.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 4,82 EUR/hod.