Osobný asistent/asistentka

Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike

Miesto práce
Bratislavský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou
4,18 EUR/hod.Uplatnenie 60% výdavkov na zníženie základu dane, Nižšia sadzba dane na 15%

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme osobných asistentov/asistentky pre ľudí so zdravotným postihnutím.
Čas si dohodnete už priamo s klientom. Väčšinou sa jedná o činnosti ako pomoc v domácnosti, nakupovanie, obliekanie, vyzliekanie, pomoc pri osobnej hygiene, doprovod, prechádzky, návšteva športových a kultúrnych zariadení, lekár a iné.
Na túto pozíciu nepotrebujete žiadny špeciálny kurz. Ako správne urobiť úkony Vás bude navigovať už klient.

Flexibilný pracovný čas

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Sme jedinou špecifickou organizáciou na Slovensku, ktorá združuje deti aj dospelých a ich rodiny so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Svojim členom poskytujeme odbornú pomoc aj ľudské zázemie. Našou snahou je zmierniť dôsledky rozsiahleho a veľmi vážneho telesného postihnutia. Členom chceme poskytnúť adresnú a komplexnú podporu, ktorá reaguje na ich neustále sa meniace potreby v súvislosti s postupným a nezastaviteľným zhoršovaním ochorenia a zdravotného stavu dystrofika. V súlade s filozofiou nezávislého života sa snažíme presadzovať práva a potreby osôb s nervovosvalovými ochoreniami v spoločnosti najmä v oblasti vzdelávania a zamestnávania, kompenzácií, zdravotnej starostlivosti a pomôcok, bývania a dopravy. Smerom k verejnosti chceme odovzdať pozitívny príklad zvládania dôsledkov ťažkého telesného postihnutia. Hlavným odkazom by malo byť, že napriek imobilite je možné byť aktívny, obohatením a prínosom pre rodinu, okolie a spoločnosť.

Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR prevádzkuje v rámci svojho bezplatného sociálneho poradenstva AGENTÚRU OSOBNEJ ASISTENCIE určená pre pre všetky druhy zdravotného postihnutia. Cieľom našej práce je vyvolať aktivitu osôb s postihnutím a podporiť ich záujem riešiť si svoju neľahkú situáciu spôsobenú existenciou postihnutia vlastným pričinením a s pomocou všetkých dostupných prostriedkov. Viac o nás a našich aktivitách nájdete tu: http://www.omdvsr.sk/

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 4088852  Dátum zverejnenia: 25.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 4,18 EUR/hod.