Psychológ

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky

Miesto práce
Slovensko (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
Jeseň 2021
1 600 EUR/mesiacV zmysle Zákona č. 553/2003 Z.z., platných platových taríf. Mzda sa bude vyvíjať od seniority uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Miesto výkonu práce - Krajské operačné strediská ZZS - Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Prešov, Košice.
Práca v jednozmennej prevádzke.
Služobné auto k dispozícii, len na služobné účely.

Náplň pracovnej činnosti:
- realizovať psychodiagnostiku s využitím štandardizovaných psychodiagnostických metód a testov v rámci výberového procesu uchádzačov o zamestnanie,
- vypracovávať koncepcie a návrhy k realizácii preventívnych opatrení pri zvládaní stresu a záťažových situácií operátorov LTV 155 počas výkonu práce na pôde OS ZZS SR,
- realizovať psychologické poradenstvo a krízovú intervenciu ako formu psychologickej starostlivosti o operátorov LTV 155 s cieľom redukovať negatívne vplyvy pracovnej psychickej záťaže, podporovať rozvoj pozitívnej pracovnej klímy a interpersonálnych vzťahov na pracovisku,
- podieľať sa na skvalitňovaní komunikačných zručností operátorov LTV 155,
- realizovať, vyhodnocovať a vypracovávať analýzu komunikačného štýlu operátorov LTV 155, prijatých a spracovaných hovorov v rámci kontinuálneho monitoringu a supervízie príjmu, spracovania a realizácie odozvy volania na tiesňovú linku,
- podieľať sa na komplexnom hodnotení operátorov LTV 155,
- podieľať sa na príprave a realizácii vzdelávacích a rozvojových aktivít v oblasti psychológie,
- podieľať sa na adaptačnom procese novoprijatých operátorov LTV 155,
- vytvárať metodické a odborné materiály pre odbornú psychologickú činnosť podľa požiadaviek OS ZZS SR,
- prezentovať psychologické činnosti organizácie formou aktívnej účasti na odborných kongresoch, konferenciách a seminároch.

- príspevok na DDS (doplnkové dôchodkové sporenie)
- stravné lístky plne hradené zamestnávateľom
- 5 dní dovolenky naviac
- možnosť zapojiť sa do programu Multisport
- 2 dni SICK DAY za rok
- ďalšie benefity podľa aktuálne platnej kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady k výberovému konaniu:
- štruktúrovaný životopis,
- žiadosť o prijatie do zamestnania s krátkym motivačným listom.

V prípade, že Vás naša ponuka a pozícia zaujala a chcete sa stať súčasťou dynamického a tímového pracovného prostredia, zašlite požadované doklady do 07.10.2021.
Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria na pozíciu.

Ak Vás nebudeme kontaktovať v priebehu jedného mesiaca od termínu ukončenia výberového procesu, dali sme prednosť iným uchádzačom o danú pozíciu.

Za účelom spracovania Vašich osobných údajov pri zavedení predzmluvných vzťahov na základe výberového konania na inzerovanú pozíciu budú Vaše osobné údaje spracúvané do ukončenia výberového konania na inzerovanú pozíciu a následne zlikvidované.
Zaslaním životopisu, motivačného listu a ďalších dokumentov emailom, poštou alebo osobným doručením dobrovoľne poskytujete Operačnému stredisku záchrannej zdravotnej služby SR, Trnavská cesta 8/A, 820 05 Bratislava, IČO 36076643 súhlas so spracúvaním Vašich osobných údajov v rozsahu titul, meno, priezvisko, trvalé bydlisko, prechodné bydlisko, vek, pohlavie, vodičský preukaz – typ, všetky údaje a iné záznamy uvedené v úradnom doklade o vzdelaní, podpis, kontaktné údaje (najmä telefónne číslo a e-mail), údaje uvedené v životopise, jazykové znalosti, prax, absolvované kurzy (názov, krajina), certifikáty (názov, doba platnosti, vydavateľ, krajina), zručnosti (názov, úroveň), očakávaný plat, očakávané zameranie, očakávané miesto práce, hodnotenia pohovorov (vzhľad, kvalifikácia, verbalita, neverbalita), výsledky testov zručností a ďalšie uvedené v životopise, motivačnom liste uchádzača o zamestnanie za účelom evidencie uchádzačov o zamestnanie. Osobné údaje nebudú zverejňované a ani poskytované do tretích krajín. Osobné údaje sa poskytujú tretím stranám vykonávajúcim kontrolu, dozor, dohľad na základe osobitných právnych predpisov ako napr. orgány činné v trestnom konaní, Inšpektorát práce a ďalšie subjekty, o ktorých to určí osobitný právny predpis. Súhlas so spracúvaním osobných údajov je možné kedykoľvek odvolať, inak čas platnosti súhlasu uplynie po uplynutí jedného roka odo dňa jeho poskytnutia. Ako dotknutá osoba vyhlasujete, že ste si vedomá svojich práv v zmysle § 14 zákona č. 18/2018 Z. z o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, že máte v zmysle § 22 právo na opravu nesprávnych, neúplných a neaktuálnych osobných údajov a ďalšie práva uvedené v tomto ustanovení, prípadne na vymazanie osobných údajov v zmysle § 23.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

psychológia

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

psychologická činnosť

Počet rokov praxe

2

Odborná prax 2 roky v oblasti realizácie psychologických činností : psychodiagnostiky, krízovej intervencie, poradenskej činnosti psychológa, prípadne psychoterapie. Pedagogické minimum, alebo lektorské skúsenosti v rámci vzdelávania výhodou

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky (ďalej len OS ZZS SR) zabezpečuje prostredníctvom 8 krajských operačných stredísk záchrannej zdravotnej služby príjem tiesňového volania na linke tiesňového volania 155 (ďalej len LTV 155). Predmetom činnosti OS ZZS SR je riadenie, koordinácia a vyhodnocovanie činnosti záchrannej zdravotnej služby pri poskytovaní neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Zabezpečenie nepretržitého príjmu, spracovania, vyhodnotenia a realizácie odozvy na LTV 155 v prípade, keď je alebo môže byť závažne ohrozené zdravie alebo život ľudí na území Slovenskej republiky alebo pri poskytovaní cezhraničnej starostlivosti. OS ZZS SR zabezpečuje technické podmienky na telekomunikačné prepojenie a prenos informácií s poskytovateľmi ZZS a ostatnými zložkami integrovaného záchranného systému. Ďalšou povinnosťou OS ZZS SR je aj zabezpečenie dokumentácie príjmu, spracovania, vyhodnotenia tiesňového volania a realizácie odozvy na tiesňové volanie 20 rokov odo dňa jeho vzniku a uchovávať zvukový záznam príjmu tiesňového volania a realizácie odozvy na tiesňové volanie 20 rokov odo dňa vzniku.
Podrobnejšie informácie nájdete na našom webovom sídle www.155.sk.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4167580  Dátum zverejnenia: 23.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac