Samostatný referent správa daní a poplatkov, evidencie obyvateľstva, pokladňa

Obecný úrad Beladice

Miesto práce
Beladice

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika pracovného miesta:
• účtovníctvo a rozpočtovníctvo vo verejnej správe
• vedenie agendy daní a poplatkov, pokladne
• vedenie agendy evidencie obyvateľstva
• vystavovanie faktúr, rozhodnutí, výmerov
• samostatné a komplexné vedenie jednoduchého účtovníctva obce
• spracovanie účtovnej uzávierky, finančných výkazov a daňových priznaní
• administratívne práce, archívnictvo

Kritériá a požiadavky:
• znalosť výkazníctva, daňovej a účtovnej problematiky, výkonu činnosti referenta daní
• znalosť legislatívy o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, zákona o odpadoch, Zákona o obecnom zriadení , o výkone prác vo verejnom záujme , o ochrane osobných údajov
• samostatnosť a zodpovednosť
• informačná gramotnosť
• ovládanie PC – programy: Word, Excel, Internet, minimálne na úrovni pokročilý
• bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
• komunikačné zručnosti /jednanie s ľuďmi/

Kvalifikačné predpoklady:
• Úplné stredné odborné vzdelanie, ekonomického zamerania
Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)
Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
• 3-5 rokov odbornej praxe v oblasti miestnych daní a poplatkov, vo verejnej správe
• prax v účtovníctve so zameraním na verejnú správu
• znalosť príslušnej legislatívy
• znalosť slovenského jazyka vysoká C1 a C2

Prax:
• v oblasti miestnych daní a poplatkov minimálne 3 - 5 rokov

Nástup do zamestnania a platobné podmienky:

• nástup do zamestnania – ihneď
• základná zložka mzdy v E (v hrubom) bude stanovená v zmysle platných právnych predpisov a v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov č.318, zo dňa 23.10.2018, ktorým sa ustanovujú stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme – v závislosti na pracovnej praxi a vzdelaní

- osobné ohodnotenie /príplatok/

Zoznam požadovaných dokladov:
• žiadosť o zaradenie do výberového konania
• štruktúrovaný životopis
• motivačný list
• úradne overená kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
• kópia dokladov o absolvovaní vzdelávacích programov a kurzov
• písomný súhlas uchádzača so spracovaním svojich osobných údajov pre potreby výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

Spôsob a vykonanie výberu uchádzača:

Uzávierka prijímania prihlášok je 23. augusta 2019 do 15:00 hodiny.
Prihlášky zasielajte v obálke označenej „Výberové konanie - Samostatný referent -Dane, poplatky, evidencia obyvateľstva – Neotvárať „ na adresu Obec Beladice , Gaštanová 167, 951 05 Beladice.
Rozhodujúca je pečiatka podateľne vyhlasovateľa.

Na pohovor budú pozvaní len uchádzači, ktorí splnia podmienky na danú pozíciu.
Pozvaní budú telefonicky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Obecný úrad je výkonným orgánom obecného zastupiteľstva a starostu. Obecný úrad zabezpečuje organizačné a administratívne veci obecného zastupiteľstva a starostu, ako aj orgánov zriadených obecným zastupiteľstvom. Prácu obecného úradu organizuje starosta.

Obecný úrad zabezpečuje najmä:

písomnú agendu orgánov obce a orgánov obecného zastupiteľstva a je podateľňou a výpravňou písomností,
odborné podklady a iné písomnosti na rokovanie obecného zastupiteľstva a komisií,
vypracúva písomné vyhotovenia všetkých rozhodnutí starostu vydaných v správnom konaní,
vykonáva nariadenia, uznesenia obecného zastupiteľstva a rozhodnutia starostu.
ID: 3717143  Dátum zverejnenia: 15.7.2019