Ekonómka -hlavný účtovník

Obecný úrad Beladice

Miesto práce
Beladice

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika pracovného miesta:
• samostatné a komplexné vedenie podvojného účtovníctva obce
• spracovanie účtovnej uzávierky, finančných výkazov a daňových priznaní
• konsolidovaná účtovná závierka
• zabezpečovanie dodržiavania účtovných termínov
• spolupráca s audítorom
• rozpočtové hospodárenie obce
• záverečný účet obce
• pravidelný reportovanie v oblasti účtovníctva
Kritériá a požiadavky:
• ovládanie podvojného účtovníctva – so zameraním na verejnú správu
• účtovníctvo v rozpočtových a príspevkových organizácií
• znalosť platnej účtovnej, daňovej a rozpočtovej legislatívy
• zákon o majetku obcí a obecnom zriadení
• zákon o finančnej kontrole
• zákon o účtovníctve
• zákon o rozpočtových pravidlách verejnej správy a zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy
• ovládanie PC – programy: Word, Excel, Internet, minimálne na úrovni pokročilý
• bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
• samostatnosť a zodpovednosť
Kvalifikačné predpoklady:
• vysokoškolské vzdelanie ekonomického smeru, prípadne stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru so zameraním na ekonomiku a účtovníctvo
• 5 rokov odbornej praxe v účtovaní verejnej správy
• prax v podvojnom účtovníctve so zameraním na verejnú správu
• znalosť legislatívy vo verejnej správe a samospráve : o účtovníctve, o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy, o obecnom zriadení, o majetku obcí, o finančnej kontrole a audite,
• znalosť mzdového účtovníctva

Prax:
• v oblasti účtovníctva – minimálne 5 rokov, v oblasti rozpočtovníctva a plánovania minimálne 3 roky
• výhodou je znalosť ekonomiky a účtovníctva rozpočtových a príspevkových organizácií, ovládanie programov Korwin , RISSAM, Memphis, účtovného programu KEO
Nástup do zamestnania a platobné podmienky:
• nástup do zamestnania – ihneď
• základná zložka mzdy v E (v hrubom) bude stanovená v zmysle platných právnych predpisov a v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov č.318, zo dňa 23.10.2018, ktorým sa ustanovujú stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme – v závislosti na pracovnej praxi a vzdelaní
- osobné ohodnotenie /príplatok/
Zoznam požadovaných dokladov:
• žiadosť o zaradenie do výberového konania
• štruktúrovaný životopis
• motivačný list
• úradne overená kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
• kópia dokladov o absolvovaní vzdelávacích programov a kurzov
• písomný súhlas uchádzača so spracovaním svojich osobných údajov pre potreby výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

Spôsob a vykonanie výberu uchádzača:

Uzávierka prijímania prihlášok je 23.augusta 2019 do 15:00 hodiny.
Prihlášky zasielajte v obálke označenej „Výberové konanie - Ekonóm účtovník – Neotvárať „ na adresu: Obec Beladice , Gaštanová 167, 951 05 Beladice.
Rozhodujúca je pečiatka podateľne vyhlasovateľa.

Na pohovor budú pozvaní len uchádzači, ktorí splnia podmienky na danú pozíciu.
Pozvaní budú telefonicky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vodičský preukaz

B

Obecný úrad je výkonným orgánom obecného zastupiteľstva a starostu. Obecný úrad zabezpečuje organizačné a administratívne veci obecného zastupiteľstva a starostu, ako aj orgánov zriadených obecným zastupiteľstvom. Prácu obecného úradu organizuje starosta.

Obecný úrad zabezpečuje najmä:

písomnú agendu orgánov obce a orgánov obecného zastupiteľstva a je podateľňou a výpravňou písomností,
odborné podklady a iné písomnosti na rokovanie obecného zastupiteľstva a komisií,
vypracúva písomné vyhotovenia všetkých rozhodnutí starostu vydaných v správnom konaní,
vykonáva nariadenia, uznesenia obecného zastupiteľstva a rozhodnutia starostu.
ID: 3717119  Dátum zverejnenia: 15.7.2019