Ekonómka / Samostatná referentka verejnej správy

Obec Priechod

Miesto práce
Priechod 157, Priechod
Termín nástupu
01.07.2024
Od 839,5 EUR/mesiacPlatové podmienky prijatej uchádzačky budú určené v zmysle zák. č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní pracovníkov pri výkone práce vo verejnom záujme .

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rozsah činností pre vedenie účtovníctva a rozpočtovníctva vo verejnej správe

·         Účtovanie došlých a odoslaných faktúr, pokladne, interných dokladov, majetku, miezd

·         Spracovanie návrhu rozpočtu na tri roky

·         Zabezpečenie a vykonanie zmien v rozpočte na daný rok

·         Zabezpečenie kvartálnych účtovných výkazov a závierok, individuálnej ročnej závierky a konsolidovanej účtovnej závierky ( obec a RO )

·         Zabezpečenie výstupov z účtovníctva ako čerpanie poľa požiadavky

·         Vkladanie údajov rozpočtu, zmien rozpočtu a závierok do rozpočtového informačného systému RISSAM

·         Zabezpečovanie účtovania zo ŠR pri prenesenom výkone štátnej správy

·         Koordinácia v oblasti školstva, prenesené a originálne kompetencie- náväznosť na rozpočtovú organizáciu (ZŠ s MŠ), komunikácia s RÚŠS BB

·         Základná finančná kontrola

·         Vedenie pokladničnej agendy

·         Sledovanie legislatívnych zmien v účtovníctve verejnej správy

·         Výhodou je znalosť programu IVES - účtovníctvo

Mzdy a personalistika

·         Spracovanie a vedenie komplexnej mzdovej a personálnej agendy

·         Spracovávanie ELDP, archivovanie dokladov, evidencia a aktualizácia mzdových listov

·         Komunikovanie a príprava dokumentov, výkazov pre sociálnu poisťovňu, zdravotné poisťovne a DDP

·         Sledovanie legislatívnych zmien, ich aplikácia pre potreby obce

·         Pripravovanie mesačných mzdových uzávierok a reportov

·         Evidovanie a spracovávanie zrážok zo mzdy

·         Spracovanie pracovných zmlúv a opis činností podľa zákona č. 553/2003 a

č. 341/2004 zákona vo verejnom záujme.

·         Výhodou je znalosť programu IVES – personalistika a mzdy

Evidencia a ohlasovňa pobytu

·         Prihlasovanie, odhlasovanie občanov na trvalý, prechodný pobyt

·         Zmeny v súvislosti so zákonom č. 253/1998 v znení neskorších predpisov

kolektívna zmluva, dovolenka naviac, príspevok zamestnávateľa na DDS, polročné a koncoročné odmeny, príplatok za osobné ohodnotenie po uplynutí skúšobnej doby

Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru s profesijným životopisom a súhlasom uchádzačky
so spracovaním osobných údajov zasielajte na adresu:
Obec Priechod, Priechod č. 157, 976 11 najneskôr do 30.04.2024.

Bližšie informácie získate na tel.č.: 048/4189043, 0911 816 088
e-mail: [email protected]

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2024 (ostávajú ešte 2 dni)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Word, Excel, Microsoft office - Pokročilý

samostatnosť pri riešení úloh, príjemné vystupovanie a komunikácia, ochota vzdelávania sa a oboznamovania sa s novým predpismi vo verejnej správe, bezúhonnosť,

Základné školstvo, primárne vzdelávanie
ID: 4790756  Dátum zverejnenia: 22.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 839,5 EUR/mesiac