Riaditeľ/riaditeľka Základnej školy s materskou školou Štefana Žáryho, Poniky Družstevná 201,976 33 Poniky

Obec Poniky

Miesto práce
Poniky
Termín nástupu
1.6.2024
1 438 EUR/mesiacplatové podmienky sú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v nadväznosti na zákon č. 138/2019 Z. z., funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania, odpracovaných rokov a plnenia pracovných úloh,

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

v zmysle Zákona č. 596/2003 Z. z.  o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o výberovom konaní

Doplňujúce informácie pre uchádzačov:
 výberovou komisiou je rada školy,
 riaditeľa vymenúva do funkcie na dobu funkčného obdobia zriaďovateľ školy,
 funkčné obdobie riaditeľa školy je päťročné,
 platové podmienky sú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v nadväznosti na zákon č. 138/2019 Z. z., funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania, odpracovaných rokov a plnenia pracovných úloh,
 predpoklady pre výkon pedagogickej činnosti musí pedagogický zamestnanec spĺňať po celý čas výkonu funkcie riaditeľa,
 informácie o škole získate na webovom sídle školy alebo v škole.

Uchádzači, ktorí splnia kvalifikačné predpoklady a požiadavky, budú pozvaní na výberové konanie najmenej sedem dní pred jeho začatím písomne alebo cez elektronickú schránku (potvrdí elektronickou formou emailom alebo telefonicky.) Výberová komisia overí a posúdi predpoklady, schopnosti a odborné znalosti uchádzačov. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo nezaradiť do výberového konania tých uchádzačov, ktorí nespĺňajú požadované podmienky. Prihlášky doručené po termíne nebudú do výberového konania zaradené

Prípadné ďalšie informácie k výberovému konaniu je možné získať na Obecnom úrade v Ponikách, Malá Stráňa 32/12.976 33 Poniky na telefónnych číslach: +421 048/419 37 03, 0910912821 alebo e-mailom na adrese: [email protected] .

Dátum a miesto podania prihlášky :

Prihlášky zasielajte v písomnej forme do 8.4.2024 do 14.00 hod. v zalepenej obálke označenej nápisom

„VÝBEROVÉ KONANIE – riaditeľ / riaditeľka (ZŠ s MŠ ŠŽ Poniky) – NEOTVÁRAŤ“

na adresu

Obec Poniky
Malá Stráňa 32/12
976 33 Poniky

Rozhodujúci je čas doručenia na uvedenú adresu a nie čas podania na pošte resp. čas odoslania inou formou poštovej prepravy.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

školstvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

5

Počet rokov praxe

5

1)       Kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné predpoklady:

a)       splnenie kvalifikačných predpokladov v zmysle zákona č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p. a podľa vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 173/2023 o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

b)       najmenej päť rokov pedagogickej činnosti podľa § 3 ods.5 zákona č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p.

c)       splnenie podmienky zaradenia do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec

2)       Iné kritériá a požiadavky :

a)       bezúhonnosť podľa § 9 ods.1, písm. b) a § 15 zákona č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p.

b)       zdravotná spôsobilosť podľa § 9 ods.1 písm. c) a § 16 ods.1, 2 zákona č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p.

c)       ovládanie štátneho jazyka podľa § 9 ods.1 písm. d) a § 17 ods.1, 2 zákona č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p.

d)       znalosť príslušnej legislatívy potrebnej na výkon funkcie

e)       osobnostné a morálne predpoklady v zmysle § 3 a 4 z.č.552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v z.n.p.

3)       Zoznam požadovaných dokladov :

a)       písomná žiadosť do výberového konania

b)       štruktúrovaný životopis aleboosobný dotazník (životopis s uvedením kontaktných údajov, vo forme Europass (formulár je možné stiahnuť na: https://europass.cedefop.europa.eu/sk/documents/curriculum-vitae)

c)       potvrdenie o dĺžke pedagogickej praxe

d)       úradne overené kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní (priložiť aj štátnicové vysvedčenie)

e)       písomný návrh vlastnej koncepcie rozvoja základnej školy (návrh zamerania školy, SWOT analýza, plán rozvojových aktivít školy, zdroje financovania navrhovaných aktivít či riešení, očakávaný prínos realizácie navrhnutej koncepcie, spolupráca s miestnymi organizáciami atď.max. 3 strany)

f)         čestné vyhlásenie o bezúhonnosti podľa § 15a ods. 7 zákona č.138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p.,

g)       lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti vo vzťahu k výkonu funkcie riaditeľa základnej školy

h)       písomný súhlas so spracovaním osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

i)         čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v prílohách žiadosti

j)         čestné vyhlásenie uchádzača, že nebol odvolaný z funkcie riaditeľa školy podľa § 3 ods.7 písm.a)b) c) e) a f) alebo ods.8 písm. a) zákona č.596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Obecný úrad Poniky, vybavovanie potrieb obce a jej obyvateľov - zriaďovateľ ZŠ s MŠ.
ID: 4785689  Dátum zverejnenia: 18.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 438 EUR/mesiac