Hlavný účtovník

Novozámocké bytové družstvo

Miesto práce
Nábrežná 22, Nové Zámky
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 400 EUR/mesiac+ osobné ohodnotenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• zodpovednosť za kompletné vedenie podvojného účtovníctva bytového družstva a bytových domov v správe družstva
• spracovanie mesačnej a ročnej účtovnej závierky
• príprava mesačných, štvrťročných a ročných finančných, štatistických a iných potrebných výkazov v zmysle platnej legislatívy
• pravidelná inventarizácia účtov hlavnej knihy
• príprava daňových priznaní pre DPH, súhrnných a kontrolných výkazov
• spracovanie dane z nehnuteľností, dane motorových vozidiel; výpočet zrážkovej dane z prenájmu nebytových priestorov
• dohľad nad správnosťou účtovných procesov v systéme ANASOFT
• kontrola a koordinácia procesu fakturácie a zodpovednosť za pokladňu
• zabezpečenie správnosti účtovných operácií v súlade s účtovnými štandardmi a platnou legislatívou
• komunikácia s externými audítormi a príprava potrebných podkladov
• zodpovednosť za zostavovanie a správnosť účtovných výkazov a daňových priznaní
• príprava pravidelných inventarizácií majetku a zásob spoločnosti
• sledovanie zmien v daňovej a účtovnej legislatíve a zodpovednosť za ich dodržiavanie
• komunikácia s peňažnými ústavmi, daňovými úradmi a audítorom
• spolupráca s inými oddeleniami
• pravidelný reporting
• podieľanie sa na tvorbe interných smerníc týkajúcich sa účtovníctva

• práca v stabilnej spoločnosti s dlhoročným zázemím
• príjemné pracovné prostredie
• možnosť osobného rastu
• základná zložka mzdy sa upravuje na základe odbornej kvalifikácie
• príležitostne možnosť práce na home office

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

5

• nutná znalosť podvojného účtovníctva, prax v odbore min. 5 rokov
• znalosť programov Domus, Finus vítaná - uprednostnenie uchádzača
• finančná a ekonomická gramotnosť
• komunikatívnosť
• analytické myslenie
• precíznosť, presnosť, spoľahlivosť
• ochota spolupracovať

Novozámocké bytové družstvo, družstvo vykonáva správu a údržbu bytového fondu s dlhoročnou tradíciou.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4775598  Dátum zverejnenia: 5.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac