Koordinátor pre výstavbu v neziskovej organizácii

nezisková organizácia Projekt DOM.ov

Miesto práce
Požiarnická 17, Prešov, Prešovský kraj
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
16.07.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinovanie celého stavebného procesu s cieľom dovedenia stavieb ku kolaudácií a projektovému odovzdaniu:
 Príprava svojpomocnej výstavby nízkonákladových rodinných domov v sociálne vylúčených rómskych lokalitách (inžinierska činnosť, kompletizácia podkladov pre územné rozhodnutia a stavebné povolenia)
 Koordinácia tímu odbornej asistencie, najmä stavebných učiteľov, ktorí sprevádzajú rómske rodiny pri svojpomocnej výstavbe, kontrola dodržiavania technologických postupov, riadenie a kontrola odbornej asistencie na stavbách
 Komunikácia s dodávateľmi, zabezpečovanie množstevných zliav, logistiky a dodávky materiálov na stavbu, konzultácie so stavebnými učiteľmi, kontrola materiálu a jeho kvality
 Zaistenie plynulosti výstavby, spracovanie harmonogramu výstavby v každej z lokalít, vedenie denníka prác, kontrola časového priebehu prác, časových etáp a celkovej doby výstavby
 Pravidelný reporting o postupe prác a odchýlkach realizácie projektu, vypracovanie súpisov vykonaných prác a dodatkov k rozpočtu, kontrola vedenia stavebných denníkov
 Kontrola plnenia a dodržiavania jednotlivých položiek stavebného rozpočtu, zodpovednosť za uvoľňovanie tranží pri čerpaní rozpočtu
 Dohliadanie na dodržiavanie zásad bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci stavebníkmi
 Komunikácia s pracovníkmi, ktorí zabezpečujú stavebný dozor na náklady obcí, ktoré sú partnermi projektu

Ponúkame:
Líderskú pozíciu v pilotnom projekte, ktorý je profesionálnou výzvou
Istotu pravidelnej mesačnej mzdy / honoráru do konca roka 2017
Odmeny za dosiahnuté výsledky
Príspevok na dopravu, prípadne ubytovanie

Informácie o výberovom konaní

Miesto realizácie
chudobné rómske lokality s problémovým pripojením na infraštruktúru, okres Bardejov, Prešov a okolie

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

stavebníctvo

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Odborné znalosti
Praktická skúsenosť na stavbe murovaných rodinných domov a skúsenosť s riadením stavebných projektov nutná min. 1 rok
Nutný vodičský preukaz a zručnosť v jazdení autom
Schopnosť nachádzať riešenia neštandardných situácií v podmienkach podrozvinutých rómskych lokalít
Manažérske predpoklady
Morálnosť
Odolnosť voči stresu v kontakte s náročným klientom
Dôslednosť pri plnení pracovných úloh
Schopnosť spravodlivého hodnotenia situácie
Samostatnosť, flexibilita a osobný vklad
Využívanie poznatkov ako spätnej väzby na elimináciu nedostatkov a riešenia problémov
Skúsenosti s realizáciou stavieb v chudobných lokalitách a/alebo s prácou v neziskovej organizácii výhodou

● Pomáhame ľuďom zmeniť a zlepšiť ich život cez program svojpomocnej výstavby individuálnych rodinných domov pre rodiny zo sociálne a priestorov vylúčených území (najmä Rómov) a asistencia obciam pri riešení problémov s bývaním
● Cieľom organizácie je v spolupráci so samosprávami nájsť efektívny a udržateľný model územného rozvoja existujúcich rómskych komunít (osád), ktorý by miestnym rodinám dal šancu získať vlastnými silami štandardné a legálne bývanie
● Sme jedna z najprogresívnejších mimovládnych organizácii v tzv. rómskej téme, ktorá rozvíja program bývania formou svojpomocnej výstavby rodinných domov financovanej z mikropôžičiek od Slovenskej sporiteľne
● Aktuálne je do projektu svojpomocnej výstavby domov aktívne zapojených viac ako 24 obcí s celkovým počtom aktívnych klientov 154, z ktorých aktuálne 30 svoje domčeky stavia, ostatní sa pripravujú na výstavbu.
● Našou ambíciou je osloviť stovky až tisíce klientov.
● Projekt DOM.ov je spoločnou dcérskou mimovládnou organizáciou Človeka v ohrození, n.o. a Združenia pre lepší život. Viac informácií o organizácii je dostupných na https://projektdomov.sk/
● Pri realizácii projektu spolupracujeme so štátnymi inštitúciami, samosprávami, spoločnosťami z neziskového sektora a pri financovaní klientov spolupracujeme so Slovenskou sporiteľňou a.s.
● Aktuálne realizujeme pilotný projekt Európskej únie HERO
ID: 3093408  Dátum zverejnenia: 26.6.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou