Opatrovateľka / Opatrovateľ

Nezisková organizácia Diaconia Svätý Jur

Miesto práce
Felcánova 25, 900 21 Svätý Jur
Termín nástupu
nástup možný ihneď
4,8 EUR/hod.V dlhodobom priemere je výška hrubej mzdy pri plnom úväzku okolo 1060 eur.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Kompletná starostlivosť o prijímateľov sociálnej služby:
- pomoc pri stravovaní (roznášanie, kŕmenie), a dodržiavanie pitného režimu
- polohovanie a vysádzanie ležiacich
- pomoc pri obliekaní a osobná hygiena, výmena posteľnej bielizne
- sprievod na vyšetrenia a vychádzky v areáli zariadenia
- komunikácia s klientmi, uspokojovanie potreby sociálneho kontaktu, asistovanie pri terapeutických aktivitách
- vedenie písomnej dokumentáciu
- ďalšie práce určené zdravotnou sestrou

Práca v nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase je plánovaná v nepretržitej prevádzke na 12 h služby (denné / nočné).

Príplatky za služby (nočné, sviatky, soboty, nedele) v zmysle platnej legislatívy.

- stravovanie priamo v zariadení hradené zamestnávateľom v plnom rozsahu
- spolupráca na plánovaní starostlivosti podľa individuálnych potrieb
- príjemné pracovné prostredie

Informácie o výberovom konaní

Pozíciu je možné obsadiť aj okamžite.

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

absolvovanie akreditovaného opatrovateľského kurzu v rozsahu 220 hod je výhodou, kurz je možné absolvovať aj dodatočne, po dohode so zamestnávateľom je možnosť prefinancovania nákladov za kurz

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- komunikačné zručnosti
- trpezlivosť a empatia
- chuť učiť sa
- bezúhonnosť
- sociálne cítenie
- skúsenosť s prácou so seniormi

N.o. Diaconia Svätý Jur poskytuje sociálne služby v 2 prevádzkach. Od roku 2013 poskytuje v Dome seniorov Agapé (Svätý Jur) s kapacitou do 35 miest sociálne služby seniorom so stupňom odkázanosti IV.-VI. V roku 2021 bolo otvorené nové zariadenie Dom seniorov Agapé II (Svätý Jur) s kapacitou do 25 miest pre seniorov. Klienti sú zapájaní do rôznych druhov odborných terapií s dôrazom na pastorálnu a duchovnú starostlivosť.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2905670  Dátum zverejnenia: 31.12.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 4,8 EUR/hod.