Cloud Data Engineer

Miesto práce
Práca z domu
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
ihneď
4 200 EUR/mesiacUvádzame spodnú hranicu odmeny. Jej konečná výška závisí od odbornosti a schopností kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Budeš náš hlavný dátový inžinier zodpovedný za vývoj a návrh dátovej architektúry, pipelines a flow v našom BigData projekte, ktorý pozostáva zo služieb ako:
• segmentácia užívateľov
• článková a reklamná rekomendácia
• AI/NLP/ML spracovanie dát
• realtime a video štatistiky
• a ďalšie služby potrebné pre žurnalistický business.

DÁTOVÝ STACK MÁME AKTUÁLNE POSTAVENÝ NA:
• AWS Cloud
• Amazon Athena (BigData, Big query)
• Services in Java, Python, PHP
• Mongo DB
• Redis
• Maria DB

Tento stack sa bude po tvojom príchode preklápať do Google Cloud Platform (GCP). Dočasne teda budeš pomáhať udržiavať stávajúcu BigData infraštruktúru v Amazone hlavne za účelom pochopenia funkcionality a následného preklopenia do GCP.

Budeš tvoriť/scriptovať/programovať rôzne services v rámci dátovej infraštruktúry, ktorú budeme budovať v Google Cloud Platform (GCP). Ak nemáš skúsenosti priamo s GCP nevadí, po nástupe absolvuješ detailné oficiálne školenie od Googlu aj s TechLabs s certifikátom.

AKO BUDÚ VYZERAŤ TVOJE ÚLOHY POČAS DŇA?
• Tvojou hlavnou úlohou bude úzka spolupráca s dátovým architektom (skúsený externý dodávateľ, ktorý je špičkou v obore) na návrhu novej GCP architektúry a následne programovanie/setupovanie danej architektúry.
• Budeš vytvárať rôzne služby/scripty na základe požiadaviek produktového oddelenia.
• Budeš spolupracovať s dátovým analytikom a vytvárať mu potrebné zadania.
• V prípade potreby (komunikácia medzi rôznymi službami) budeš spolupracovať s developerským teamom, kde máme stack postavený na React-e, PHP a .NET.
• Budeš aktívne spolupracovať s našim Data Science Engineer-om na tvorbe rôznych ML recomendácii, personalizácii obsahu a reklamy a na rôznych ďalších spôsoboch využitia ML algoritmov a celkovo umelej inteligencie v publisherskom businesse.

Viac o tejto pozícii ti ale určite radi povieme na pohovore.

OČAKÁVAJ OD NÁS
• Priateľský kolektív a ochotu dohodnúť sa v akejkoľvek situácii.
• Podporu teamu skúsených kolegov (spolupráce s externými firmami, ktoré sú špičkou v obore).
• Možnosť práce trvalo na homeoffice a flexibilný pracovný čas.
• Flexibilný pracovný úväzok, hľadáme full-time človeka, ale všetko je vecou dohody.

PODPORUJEME
Zúčastňujeme sa akcií ako napríklad Do práce na bicykli, Naše Mesto.

ZÁLEŽÍ NÁM NA ZDRAVÍ
Prispievame na ročnú starostlivosť v poliklinikách ProCare, vďaka MultiSport karte navštevujú športové a wellness zariadenia. Do práce chodia na bicykli, ktoré si zaparkujú v našej bicyklárni so sprchou.

A VEĽA INÉHO
Program Kolega odporúča kolegu. VIP zľavy na HEJ.sk a v lekárňach Dr. Max. Zľavy z ročného predplatného našich titulov. Relax zóny, kde sú dostupné všetky naše časopisy. Káva, čaje a barely s vodou sú už samozrejmosť :)

V prípade, že budeš spĺňať stanovené požiadavky, budeme ťa telefonicky kontaktovať s informáciou o ďalšom priebehu výberového konania. Po prvom kole osobného/online pohovoru ti pošleme na vypracovanie krátke zadanie. Ak ho vypracuješ správne, zavoláme si a dohodneme ďalší postup.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT, Ekonomika, Matematika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Programovanie - Pokročilý
Google Analytics - Základy
Google Tag Manager - Základy
Google Cloud Platform - Základy
GIT - Pokročilý
SQL - Pokročilý
NoSQL - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

v oblasti data engineeringu

Počet rokov praxe

2

• Máš aspoň 2-ročné skúsenosti na obdobnej pozícii dátového inžiniera (nie je úplne podmienkou, ak si skúsený človek z IT).
• Si skúsený programátor a dátový inžinier.
• Dokážeš si vypýtať obed pomocou SQL dotazu.
• Ak majú jedlo len v Mongu (alebo podobnom) vieš si ho vypýtať aj No-SQL dotazom.
• Máš akékoľvek skúsenosti s Cloudovými riešeniami a BigData storage-mi.
• Si vyzbrojený dobrou náladou a chuťou naučiť sa pracovať s GCP.

News and Media Holding je najväčšou slovenskou multimediálnou spoločnosťou.
Do nášho portfólia patrí najširšia škála printových a online titulov. Pod značkou News and Media Holding vychádzajú spoločenské, odborné tituly, rovnako ako noviny a časopisy zamerané na ekonomiku, lifestyle a hobby. Prakticky každý dospelý obyvateľ Slovenska číta aspoň jeden z našich tlačených titulov alebo jeho online verziu, či už ide o najčítanejší týždenník Plus 7 dní, denník Plus JEDEN DEŇ, ekonomický týždenník TREND alebo lifestylové tituly EMMA, EVA, MADAM EVA, Život, Báječná žena, Nový Čas pre ženy, Šarm alebo hobby tituly Záhradkár, Dobré jedlo, Zdravie, Lepšie Bývanie, AutoBild, GEO, Poľovníctvo a rybárstvo. Vydávame denník ÚJ SZÓ - jediný denník v maďarskom jazyku vydávaný na Slovensku a týždenník VASÁRNAP - najdlhšie vychádzajúci maďarský týždenník na Slovensku. Používame vlastný, interne vyvinutý publikačný ekosystém v mikroservisnej architektúre. Využívame najmodernejšie technológie, rozvíjame vlastný big data stream a pracujeme na ďalších inovatívnych projektoch. Dizajnujeme a programujeme 24 obsahových webových stránok, prevádzkujeme 3 freemailové weby (centrum.sk, atlas.sk a pobox.sk) a 3 firemné weby.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Klaudia Töröková
E-mail: poslať životopis
ID: 4180616  Dátum zverejnenia: 12.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 4 200 EUR/mesiac