Koordinátor národnej štúdie OECD PIAAC

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM)

Miesto práce
Röntgenova, Petržalka
Termín nástupu
asap
1 450 EUR/mesiacmzda od 1450 € / mesačne, 11. platová trieda podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, platový stupeň v závislosti od dĺžky odbornej praxe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečuje priame vedenie a plánovanie projektovej aktivity zameranej na prípravu a realizáciu 2. cyklu štúdie OECD PIAAC ;
- zodpovedá za regulárny priebeh aktivity, za koordináciu požadovaných procesov, za kvalitné personálne obsadenie odborných pozícií v projektovej aktivite;
- zodpovedá za spracovanie, finalizáciu a kvalitu odborných výstupov a čiastkových správ;
- koordinuje, riadi a kontroluje činnosť výskumného tímu zapojeného do štúdie PIAAC Slovensko (rozdeľuje úlohy, kontroluje ich plnenie v prepojení s požiadavkami, štandardmi a metodikami riadiaceho centra OECD PIAAC);
- aktívne komunikuje s riadiacim centrom OECD PIAAC a ostatnými zúčastnenými krajinami ohľadne priebehu štúdie PIAAC;
- zodpovedá za výber vzorky testovaných respondentov;
- koordinuje práce na zbere výskumných dát a ich hodnotení;
- zabezpečuje a koordinuje školenia školiteľov a následne administrátorov k zberu dát;
- koordinuje štatistické spracovanie dát a uplatnenie metodiky medzinárodnej štúdie podľa štandardov OECD;
- aktívne sa zúčastňuje na medzinárodných koordinačných rokovaniach organizovaných OECD PIAAC;
- realizuje ďalšie činnosti pre zabezpečenie odbornej stránky projektovej aktivity.

pružný pracovný čas;
5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce;
príspevky zamestnávateľa na DDS;
príspevky zo SF v zmysle kolektívnej zmluvy;
možnosť osobného a profesionálneho rastu;
možnosť uzavretia pracovnej zmluvy na obdobie trvania projektu do 06/2023.

Výberové konanie na zamestnanca národného projektu „Medzinárodné hodnotenie kompetencií dospelých pre zvýšenie ich uplatnenia na trhu práce“ v rámci OP Ľudské zdroje.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania je najneskôr 30. september 2020. V prípade záujmu dostatočného počtu vhodných uchádzačov sa termín výberového konania môže skrátiť.

Zoznam požadovaných dokladov: motivačný list v slovenskom jazyku a životopis (Europass)

Doklady posielať e-mailom na adresu: [email protected].

Odpovieme iba uchádzačom spĺňajúcim požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

pedagogické, sociologické alebo psychologické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
IBM SPSS - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3

- aktívna účasť v pedagogicko-psychologickom výskume alebo výskume v sociálnych vedách;
- publikačná činnosť v predmetnej oblasti;
- prax v projektoch financovaných zo štrukturálnych fondov vítaná;
- komunikatívnosť a organizačné schopnosti;
- dôslednosť a precíznosť;
- tímová práca, schopnosť riešiť konflikty;
- prezentačné zručnosti;
- analytické myslenie.

NIVAM pôsobí najmä v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania v oblasti práce s mládežou, v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3473570  Dátum zverejnenia: 3.9.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 450 EUR/mesiac