Vedúci/a oddelenia informačných a komunikačných technológií

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Ševčenkova, Petržalka, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Od 2 400 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme ambiciózneho manažéra, ktorému ponúkame stabilný tím šikovných a zaškolených kolegov. Vašou úlohou bude dokončiť projekty v organizácií a nakopnúť nás do nových trendov v oblasti IT. Radi uvítame niekoho, kto sa nebojí chytiť sa rozbehnutých procesov a odborne usmerňovať kolegov ako správny líder.

Vašou primárnou náplňou práce bude:

• riadenie, organizovanie, koordinovanie, usmerňovanie a kontrola plnenia úloh oddelenia informačných a komunikačných technológií – vrátane výberu členov tímu, alokácie kapacít, odborného rozvoja zamestnancov;
• koordinácia a metodické usmerňovanie aktivít a úloh súvisiacich s prevádzkou a údržbou IT infraštruktúry organizácie;
• analýza a návrh riešení v kontexte rozvoja a konsolidácie IT infraštruktúry;
• riadenie a koordinácia IT projektov v rámci organizácie;
• plánovanie a tvorba rozpočtu za oblasť IT;
• návrh a implementácia programového a systémového vybavenia na základe vopred pripravených analytických podkladov;
• riadenie a koordinácia bezpečnostnej politiky v oblasti informačných a komunikačných technológií;
• riadenie a koordinácia správy serverov Windows a Linux v rámci organizácie;
• riadenie a koordinácia správy a údržby databáz a databázového prostredia organizácie;
• riadenie a koordinácia správy aplikačných a serverových licencií;
• aktualizovanie a podieľanie sa na tvorbe interných aktov riadenia v oblasti svojej pôsobnosti.

- práca v stabilnej organizácii
- možnosť aktívne sa podieľať na tvorbe a smerovaní projektov
- práca z domu (5 dní)
- príjemné pracovné prostredie
- pružný pracovný čas
- 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
- MULTISPORT karta
- podpora vzdelávania a osobného rozvoja zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.

Jednotlivé žiadosti posúdime a telefonicky budeme kontaktovať len tých uchádzačov, ktorí skutočne spĺňajú stanovené požiadavky a počet rokov praxe.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, technické

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

IT manager; IT konzultant; IT projektový manažér resp. obdobná pozícia

Počet rokov praxe

3

Od ideálneho kandidáta očakávame:

  • preukázateľná prax vo vedení IT tímu min. 3 roky
  • znalosť IT procesov
  • znalosť IT bezpečnosti a príslušnej legislatívy
  • skúsenosti so zavádzaním a riadením IT projektov veľkou výhodou
  • skúsenosti s prácou v IT vo verejnej správe výhodou

Oceníme ak budete mať tieto schopnosti:

- zodpovednosť za zverený tím,
- analytické myslenie a riadiace schopnosti,
- strategické plánovanie,
- proaktívny prístup k riešeniu pracovných úloh,
- samostatnosť,
- komunikatívnosť, schopnosť prezentovať,
- spoľahlivosť, precíznosť, lojálnosť,
- organizačné schopnosti,
- odolnosť voči stresu, flexibilita.

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Ivana Havlíková
E-mail: poslať životopis
ID: 4818738  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 400 EUR/mesiac