Finančný manažér Národného projektu POP 3

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Horná 97, Banská Bystrica, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
1.6.2024 alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
2 150 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Účelom tejto pozície je plnenie odborných činností spojených s finančným riadením v súlade s rozpočtom a zmluvou o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (NFP), usmernením riadiaceho orgánu a ďalšími relevantnými dokumentami projektu a platnej legislatívy SR.

Vašou primárnou náplňou práce bude:

- spracovávanie podkladov k refundácii miezd, kontrola , administratíva, účtovanie,

- zodpovedá za oprávnenosť výdavkov, dodržanie rozpočtu projektu, vrátane dodržiavanie pravidiel platnej legislatívy,

- spracováva a kontroluje podklady na k refundácii platieb v požadovaných termínoch,

- zúčtováva zálohové platby,

- pripravuje podklady k výsledkom administratívnej kontroly,

- kontroluje a zodpovedá za vecnú správnosť účtovných dokladov a základnú finančnú kontrolu

- zabezpečuje ďalšie súvisiace činnosti v rámci finančného riadenia projektu, ktoré vyplynú z potrieb národného projektu POP 3 počas jeho realizácie.

V čom spočíva projekt POP 3? Dozviete sa tu: https://www.minedu.sk/narodny-projekt-podpora-pomahajucich-profesii-3/

​• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
​• home office (5 dní)
​• pracovná doba 37,5 h
​• pružný pracovný čas
​• MULTISPORT karta
​• príspevok na DDS
​• podpora vzdelávania a osobného rozvoja zamestnancov​

Vzhľadom na požiadavky výberu do Národných projektov je potrebné, aby uchádzači posielali pri záujme o túto pozíciu nasledovné dokumenty:

- žiadosť o prijatie
- profesijný štruktúrovaný životopis (ideálne europass s uvedeným kontaktných údajov)
- fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, prípadne iné relevantné doklady vhodné pre túto pozíciu (certifikáty, osvedčenia)

Jednotlivé žiadosti následne posúdime a telefonicky budeme kontaktovať len tých uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, Finančné

Prax na pozícii/v oblasti

účtovník/hlavný účtovník, ekonóm, mzdár, finančný manažér

Počet rokov praxe

3

Od ideálneho kandidáta očakávame:

  • prax na podobnej pozícií aspoň 3 roky
  • všeobecný prehľad príslušnej legislatívy a chuť učiť sa
  • porozumenie vzájomným súvislostiam procesov financovania z EŠIF

​- flexibilita , samostatnosť , komunikatívnosť, zodpovednosť, analytické myslenie a argumentácia, schopnosť pracovať pod tlakom, tímová spolupráca, bezúhonnosť.​

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Martina Siheľská
E-mail: poslať životopis
ID: 4817298  Dátum zverejnenia: 26.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 150 EUR/mesiac