Koordinátor práce s mládežou v Prešovskom kraji (m/ž)

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Miesto práce
Prešov, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
1.10.2023
1 291 - 1 600 EUR/mesiacOdmeňovanie podlieha zákonu č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tarifný plat + osobné ohodnotenie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Zabezpečuje a propaguje aktivity či podujatia v rámci Prešovského kraja.
• Reprezentuje organizáciu v kraji.
• Je osobou prvého kontaktu v danom regióne – spádovo v krajskom meste, ale aj v ďalších mestách a obciach kraja.
• Zabezpečuje aktivity Odboru podpory neformálneho vzdelávania a Národnej agentúry programu Erasmus+ pre mládež a šport a Európsky zbor solidarity.
• Mapuje a analyzuje potreby mladých ľudí a aktérov v práci s mládežou (detských a mládežníckych organizácii, pracovníkov s mládežou, samospráv atď.) v regióne.
• Organizuje informačné, konzultačné a sieťovacie podujatia pre aktérov v práci s mládežou k relevantným témam v oblasti práce s mládežou a mládežníckej politiky.
• Administruje, logisticky a čiastočne obsahovo zabezpečuje informačné, konzultačné, vzdelávacie a ďalšie podujatia inštitúcie.
• Zabezpečuje nábor účastníkov na regionálne, národné a medzinárodné informačné a vzdelávacie aktivity.
• Pracuje v odborných pracovných skupinách týkajúcich sa mládežníckej politiky a práce s mládežou.
• Poskytuje konzultácie žiadateľom o dotáciu v rámci dotačnej schémy MŠVVaŠ SR v oblasti práce s mládežou ako aj v rámci programov Erasmus+ pre mládež a šport a Európsky zbor solidarity (konzultovanie projektového zámeru, vyhľadanie partnera pre medzinárodné aktivity a pod.).
• Monitoruje projekty podporené z dotačnej schémy MŠVVaŠ SR v regióne.
• Sieťuje a vytvára partnerstvá v oblasti práce s mládežou a mládežníckej politiky v regióne, na národnej a medzinárodnej úrovni.
• Organizačne a logisticky podporuje organizovanie predmetových olympiád a postupových súťaží na území daného regiónu (kraja).
• Administratívne zabezpečuje pridelenú agendu.
• Zabezpečuje ďalšie úlohy vyplývajúce z Kontraktu medzi organizáciou a MŠVVaŠ SR, činnosti organizácie a na príkaz nadriadeného.

• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• home office (5 dní a viac podľa dohody s nadriadeným)
• pracovná doba 37,5 h
• pružný pracovný čas
• MULTISPORT karta
• príspevok na DDS
• podpora vzdelávania a osobného rozvoja zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.
Jednotlivé žiadosti posúdime a telefonicky budeme kontaktovať len tých uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

práca s mládežou/ neformálne vzdelávanie

Počet rokov praxe

3

Od ideálneho kandidáta očakávame:
• skúsenosť v oblasti práce s mládežou alebo neformálneho vzdelávania aspoň 3 roky
• všeobecný prehľad o mládežníckej politike, znalosť strategických dokumentov v oblasti práce s mládežou
• zručnosť v sieťovaní aktérov pôsobiacich v oblasti práce s mládežou v regióne,
• schopnosť vytvárať partnerstvá pre rôzne formy spolupráce (akvizícia)
• skúsenosť v spolupráci so samosprávou výhodou
• skúsenosť s dobrovoľníckou činnosťou výhodou

Oceníme, keď budeš mať tieto vlastnosti:
• dobré komunikačné a prezentačné zručnosti
• schopnosť tímovej práce
• konštruktívne riešiť konflikty
• samostatnosť a iniciatíva pri plnení úloh
• samostatne generovať nové nápady
• efektívne organizovať a plánovať prácu
• ovládanie balíka MS Office 365 a platformy pre online komunikáciu (napr. Zoom, Webex, Google Meet).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4471598  Dátum zverejnenia: 17.8.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 291 EUR/mesiac