Koordinátor/koordinátorka práce s mládežou v Žilinskom kraji Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Miesto práce
Žilina, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
15.04.2023
1 173,5 EUR/mesiacOdmeňovanie v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Tarifný plat + osobné ohodnotenie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Zabezpečuje aktivity a podujatia v rámci Žilinského kraja.
• Reprezentuje organizáciu v kraji.
• Je osobou prvého kontaktu v danom regióne – spádovo v krajskom meste, ale aj v ďalších mestách a obciach kraja.
• Zabezpečuje aktivity Odboru podpory neformálneho vzdelávania a Národnej agentúry programu Erasmus+ pre mládež a šport a Európsky zbor solidarity.
• Mapuje a analyzuje potreby mladých ľudí a aktérov v práci s mládežou (detských a mládežníckych organizácii, pracovníkov s mládežou, samospráv atď.) v regióne.
• Organizuje informačné, konzultačné a sieťovacie podujatia pre aktérov v práci s mládežou k relevantným témam v oblasti práce s mládežou a mládežníckej politiky.
• Propaguje aktivity organizácie v regióne.
• Administruje, logisticky a čiastočne obsahovo zabezpečuje informačné, konzultačné, vzdelávacie a ďalšie podujatia inštitúcie.
• Zabezpečuje nábor účastníkov na regionálne, národné a medzinárodné informačné a vzdelávacie aktivity.
• Pracuje v odborných pracovných skupinách týkajúcich sa mládežníckej politiky a práce s mládežou.
• Poskytuje konzultácie žiadateľom o dotáciu v rámci dotačnej schémy MŠVVaŠ SR v oblasti práce s mládežou ako aj v rámci programov Erasmus+ pre mládež a šport a Európsky zbor solidarity (konzultovanie projektového zámeru, vyhľadanie partnera pre medzinárodné aktivity a pod.).
• Monitoruje projekty podporené z dotačnej schémy MŠVVaŠ SR v regióne.
• Sieťuje a vytvára partnerstvá v oblasti práce s mládežou a mládežníckej politiky v regióne, na národnej a medzinárodnej úrovni.
• Organizačne a logisticky podporuje organizovanie predmetových olympiád a postupových súťaží na území daného regiónu (kraja).
• Administratívne zabezpečuje pridelenú agendu.
• Zabezpečuje ďalšie úlohy vyplývajúce z Kontraktu medzi organizáciou a MŠVVaŠ SR, činnosti organizácie a na príkaz nadriadeného.

- práca v stabilnej organizácii
- možnosť 5 dní home-office mesačne
- príjemné pracovné prostredie
- pružný pracovný čas
- sociálna politika – príspevok na stravovanie, rekreáciu, III. pilier
- 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
- MULTISPORT karta
- podpora vzdelávania a osobného rozvoja zamestnancov
- týždenný pracovný čas 37,5 h

Informácie o výberovom konaní

Zástup počas materskej dovolenky

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

• skúsenosť v oblasti práce s mládežou alebo neformálneho vzdelávania
• všeobecný prehľad o mládežníckej politike, znalosť strategických dokumentov v oblasti práce s mládežou
• zručnosť v sieťovaní aktérov pôsobiacich v oblasti práce s mládežou v regióne, schopnosť vytvárať partnerstvá pre rôzne formy spolupráce
• dobré komunikačné a prezentačné zručnosti
• schopnosť tímovej práce, ochota spolupracovať
• schopnosť konštruktívne riešiť konflikty
• samostatnosť a iniciatívnosť pri plnení agendy
• schopnosť generovať samostatne nové nápady
• schopnosť efektívneho organizovania a plánovania práce
• skúsenosť v spolupráci so samosprávou výhodou
• skúsenosť s dobrovoľníckou činnosťou výhodou
• IT zručnosti – samostatný používateľ základného balíka MS Windows, MS Office 365, ďalšie online nástroje a platformy pre online komunikáciu (napr. Zoom, Webex, Google Meet).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4415004  Dátum zverejnenia: 7.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 173,5 EUR/mesiac