Personalista (m/ž)

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Miesto práce
Ševčenkova 11, Petržalka
Termín nástupu
ihneď
1 600 EUR/mesiacOd 1600,- konečná mzda závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme profesionála/ku v oblasti personalistiky, ktorý sa nebojí administratívnej práce, ovláda pracovno-právnu legislatívu a dokáže samostatne na odbornej úrovni zabezpečiť kompletnú personálnu agendu od nástupu až po skončenie zamestnanca.

Vašou primárnou náplňou práce bude:
• zabezpečovanie kompletnej personálnej agendy zamestnancov súvisiacej so vznikom, zmenou a skončením pracovného pomeru,
• vedenie a evidencia osobných spisov zamestnancov,
• evidencia skúšobnej doby, doby určitej, materskej a rodičovskej dovolenky,

• zabezpečenie a evidencia školení v rámci BOZP a OPP, GDPR,

• zabezpečenie a evidencia lekárskych prehliadok novo nastupujúcich zamestnancov,

• sledovanie legislatívnych zmien a interných predpisov a ich aplikácia v praxi,
• prihlášky a odhlášky do sociálnej poisťovne, ELDP, prípadne komunikácia s ďalšími relevantnými inštitúciami,
• uzatváranie a evidencia dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru,
• príprava podkladov pre spracovanie mzdovej agendy (VEMA),
• príprava personálnych podkladov pre zúčtovanie miezd v rámci projektov a iných finančných mechanizmov,
• spolupráca na tvorbe interných predpisov v relevantnej oblasti,
• spracovanie a kontrola dochádzky zamestnancov podľa pridelených okruhov,
• kooperácia pri mzdových reportoch, štatistikách (mesačných, kvartálnych, ročných),
• poskytovanie poradenstva v oblasti personalistiky a pracovnoprávnych vzťahov.

• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• home office (5 dní)
• pracovná doba 37,5 h
• pružný pracovný čas
• MULTISPORT karta
• príspevok na DDS
• podpora vzdelávania a osobného rozvoja zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.
Jednotlivé žiadosti posúdime a telefonicky budeme kontaktovať len tých uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitné, ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
VEMA - Pokročilý
Personalistika - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

personalista, mzdár, generalist

Počet rokov praxe

1

Od ideálneho kandidáta očakávame:
• všeobecný prehľad a prax z oblasti personalistiky a miezd
• preukázateľnú prax aspoň 1 rok
• znalosť personálneho IS VEMA (Solitea) -výhodou,
• skúsenosti vo verejnej správe -výhodou.

• znalosť zákonov:
č.311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov,
č.552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme,
č.553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme
č. 138/2019 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov vo výkone práce vo verejnom záujme.

Oceníme tieto vlastnosti, ktoré určite využijete:
• samostatnosť a zodpovednosť,
• chuť veci zlepšovať,
• analytické myslenie,
• precíznosť pri spracovaní údajov,
• flexibilita,
• tímová spolupráca.

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Veronika Bolyová
E-mail: poslať životopis
ID: 4377696  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac