Výskumný a vývojový zamestnanec, odborný personál pre medzinárodné merania

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM)

Miesto práce
Žehrianska, Petržalka
Termín nástupu
01.09.2022, prípadne dohodou
1 283 EUR/mesiac1 283 EUR/mesiac + osobný príplatok v závislosti od pracovných skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečenie realizácie medzinárodných meraní .
Príprava databázy žiakov a škôl pre výber testovej vzorky.
Štatistické spracovanie dát a analýza výsledkov testov (Excell, SPSS).
Príprava analytických podkladov pre správy.
Plnenie úloh zadaných medzinárodným a národným centrom štúdie.
Koordinácia odborných činností, napríklad preklady dokumentov a spolupráca s prekladateľmi, príprava testovacích nástrojov a databáz, príprava pracovných stretnutí, kontaktovanie a spolupráca so školami.
Štúdium danej problematiky v anglickom jazyku, dobré rešeršné zručnosti.
Zabezpečenie a príprava školiacich a iných odborných materiálov.
Spracovanie a prezentácia výsledkov medzinárodných meraní, publikačná činnosť.

- participácia na realizácii významných medzinárodných výskumov (spolupráca s OECD, IEA);
- účasť na národných a medzinárodných konferenciách;
- pružná pracovná doba;
- 45 dní dovolenky;
- príspevky zamestnávateľa na DDS;
- možnosť osobného a profesionálneho rastu.

- Predpokladaný termín ukončenia výberového konania je najneskôr 31.08.2022 . V prípade záujmu dostatočného počtu vhodných uchádzačov sa termín výberového konania môže skrátiť.
Zoznam požadovaných dokladov:
- Motivačný list v slovenskom jazyku,
- Profesijný životopis vo forme Europass
- Neoverené kópie dokladov o ukončení vzdelania, prípadne doklady o ďalšom vzdelávaní, prípadne ďalších dokladov o preukázaní vedomostí (napr. certifikáty, oprávnenia),
- Doklady posielať e-mailom na adresu: [email protected]
- Odpovieme iba uchádzačom spĺňajúcim požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

výskum, štatistika, pedagogické, psychologické a sociálne vedy výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

- skúsenosti s prácou na výskumných projektoch (resp. s aktívnou participáciou na výskume) v oblasti pedagogických vied (resp. sociálnych);
-skúsenosti s odbornou publikačnou činnosťou v oblasti pedagogických vied (resp. sociálnych a psychologických) ;
- záujem o pedagogickú problematiku (matematika, prírodné vedy, čitateľská gramotnosť, občianske vzdelávanie) a pedagogický výskum na Slovensku a v zahraničí;
- účasť v medzinárodnom výskume vítaná;
- skúsenosti s koordináciou ľudí, organizovaním a zabezpečovaním školení;
- analytické myslenie;
- komunikatívnosť a organizačné schopnosti;
- facilitačné schopnosti, dobré prezentačné schopnosti;
- tímová práca, schopnosť riešiť konflikty;
- flexibilita a samostatnosť;
- angličtina na úrovni C1 výhodou;
- skúsenosti so spracovaním dát v SPSS výhodou;
- skúsenosti s vyhodnocovaním a štatistickým spracovávaním dát a analýzou výsledkov výskumu výhodou;
- skúsenosti s prácou s informačnými sieťami a operačnými systémami výhodou.

NIVAM pôsobí najmä v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania v oblasti práce s mládežou, v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3875383  Dátum zverejnenia: 25.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 283 EUR/mesiac