Expert pre oblasť zúčtovania a vyrovnania CP

Národný centrálny depozitár cenných papierov, a. s.

Miesto práce
Trnavská cesta 100, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečovanie prevádzky Depozitára a jeho činnosti vo vzťahu k tretím osobám v oblasti zúčtovania a vyrovnania CP,
- zabezpečovanie činností týkajúcich sa zúčtovania a vyrovnania a informačných povinností Depozitára,
- vypracovanie metodiky pre zúčtovanie a vyrovnanie CP a podkladov pre tvorbu všeobecne záväzných právnych predpisov,
- analýza medzinárodných štandardov, princípov a odporúčaní pre oblasť zúčtovania a vyrovnania CP
- zabezpečovanie testovania platobných systémov SWIFT, TARGET2 a T2S
- ďalšie činnosti v súlade so zákonom č. 566/2001 Z. z. o cenných papieroch a investičných službách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a platného Prevádzkového poriadku.

Profesionálne firemné zázemie, motivujúce podmienky zodpovedajúce inzerovanej pozícii.

Požadované znalosti Informačného systému, platobného systému SWIFT, TARGET2, T2S

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

• znalosť procesov v kľúčovej oblasti
• znalosť súvisiacej legislatívy
• analytické zručnosti
• riešenie odborných problémov
• zručnosť aplikovať teoretické vedomosti do praxe
• komunikačné zručnosti
• komplexné a koncepčné myslenie
• tímová spolupráca
• samostatnosť
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• schopnosť zvládať pracovný stres

Národný centrálny depozitár cenných papierov, a. s. ponúka prácu v rozvíjajúcej sa špecializovanej finančnej inštitúcii, ktorá zabezpečuje infraštruktúrnu podporu kapitálového trhu.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 2542209  Dátum zverejnenia: 6.12.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou