Účtovník majetku

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Miesto práce
Hlohovecká 2, 95141 Lužianky (Nitra), okres Nitra
Termín nástupu
15.10.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vedenie účtovnej evidencie o stave a pohybe majetku spoločnosti, predkladanie ročného plánu odpisov, účtovné spracovanie a príprava podkladov k inventarizácii majetku,
- kontrola a spracovanie inventarizácie majetku,
- vykonávanie zúčtovania majetku vnútropodnikových stredísk, účtovanie faktúr,
- spolupráca pri tvorbe rozpočtu organizácie,
- spolupráca s ostatnými organizačnými zložkami na jednotlivých projektoch v oblasti evidencie majetku, nákladov a ich účtovania,
- spolupráca a príprava podkladov pre audit alebo orgány kontroly v zverenej agende,
- štandardné činnosti spojené s každodennou administratívnou prácou,
- dobrá znalosť slovenskej účtovnej a daňovej legislatívy, najmä tej ktorá upravuje hospodárenie príspevkovej organizácie,
- komunikácia s jednotlivými výskumnými ústavmi pri výkone účtovnej agendy správy majetku a pri realizácii vybraných projektov v oblasti vedenia účtovníctva majetku a služieb
- komplexná starostlivosť o zverenú účtovnú agendu.

- príležitosť pre ďalší odborný rast
- uplatnenie Vašich vedomostí a skúsenosti,
- benefity pre zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

- na osobný pohovor budú pozvaní len vybraní uchádzači
- prax min. 3 roky v oblasti účtovníctva správy majetku,
- prax v oblasti účtovníctva a financovania v štátnej príspevkovej organizácii výhodou

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vedy

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Pokročilý
SAP - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

- analytické myslenie, samostatnosť, proaktivita, systematický prístup k práci, efektívna komunikácia, koordinácia úloh a vstupov, zodpovednosť, presnosť
- užívateľ SAP alebo inej ERP aplikácie výhodou, MS Office podmienkou
- zodpovednosť, spoľahlivosť, systematickosť, časová flexibilita, samostatnosť pri práci, schopnosť neustáleho sa vzdelávania sa v odbornej oblasti, odolnosť voči stresu
- tímová spolupráca

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Hlavná činnosť NPPC je vykonávaná prostredníctvom 4 výskumných ústavov a spočíva v realizovaní výskumu a zhromažďovaní poznatkov z oblasti využívania a ochrany prírodných pôdnych zdrojov a vody pre pestovanie rastlín a chov zvierat, zabezpečenia kvality, bezpečnosti a konkurencieschopnosti potravín i nepotravinárskych výrobkov.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2991047  Dátum zverejnenia: 18.9.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou