Odborný pracovník pre verejné obstarávanie

Národné osvetové centrum

Miesto práce
Nám. SNP č.12, Bratislava
Termín nástupu
ihneď alebo podľa dohody
v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- koordinácia procesu verejného obstarávania (VO) zaškoľovanie a metodické usmerňovanie účastníkov procesu – zamestnancov odborných útvarov, tak aby boli dodržané všetky platné predpisy zákona o verejnom obstarávaní
- súčinnosť pri príprave podkladov, spracovávanie opisných formulárov a zabezpečenie procesu obstarávania cez elektronický kontraktačný systém (EKS)
- príprava a realizácia VO (EKS, výzvy, oznámenia, súťažné podklady, komunikácia s uchádzačmi, vysvetľovanie podmienok účasti resp. súťažných podkladov, posudzovanie a vyhodnocovanie ponúk, revízne postupy)
- spracovávanie dokumentov k podpisu a spracovanie korešpondencie súvisiacej s realizáciou verejného obstarávania (v prípade potreby zriaďovanie komisií a menovanie členov komisií, čestné vyhlásenia členov komisie , zápisnice, oznámenia, žiadosti, organizovanie otvárania obálok s ponukami, vyhodnocovanie ponúk komisiou a dohliadanie na dodržiavanie postupov stanovených zákonom o VO)
- zastupovanie verejného obstarávateľa pri konaniach na UVO a plnenie povinností voči úradu vyplývajúcich zo zákona o VO
- vedenie evidencie, ukladanie a ochrana registratúrnych záznamov o VO
- sledovanie čerpania zmlúv , týkajúcich sa verejného obstarávania
- vyhotovovanie referencií a zverejňovanie povinných informácii týkajúcich sa VO v súlade s platnou legislatívou
- spracovanie podrobného plánu verejného obstarávania podľa požiadaviek odborov
- predpríprava a plánovanie VO (rozhodovanie o použití metódy a určenia postupu)
- podľa potreby aktualizácia internej smernice pre verejné obstarávanie a aktualizácia postupov v zmysle platného zákona o verejnom obstarávaní
- realizácia činnosti verejného obstarávania pre Národné projekty NOC, ktorých dodávky sú hradené zo štrukturálnych fondov okrem agendy spojenej so zabezpečením výkonu kontroly tohto verejného obstarávania vykonávaného Riadiacim orgánom Úradu vlády SR a Sprostredkovateľským orgánom rezortu kultúry MK SR

príspevok na stravovanie, pružný pracovný čas

Informácie o výberovom konaní

Informácie o pracovnom pohovore
Na pracovný pohovor bude pozvaný len uchádzač, ktorý spĺňa uvedené požiadavky na zamestnanca. Uchádzač svoje predpoklady preukazuje aj vopred predloženými požadovanými dokladmi a osobne na pracovnom pohovore.
Požadované doklady:
1. Motivačný list s vlastnoručným podpisom
2. Profesijný životopis
3. Súhlas so spracovaním osobných údajov
4. Min. 3 roky praxe v odbore verejného obstarávania

Spoločnosť si vyhradzuje právo odpovedať iba vybraným uchádzačom.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, verejná správa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

zodpovednosť, spoľahlivosť, samostatnosť, precíznosť, analytické myslenie

Národné osvetové centrum (NOCka) je štátnou príspevkovou organizáciou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky so 70 ročnou históriou, ktorá zabezpečuje funkciu celoslovenského odborno-metodického pracoviska pre kultúrno-osvetovú činnosť. Svojou činnosťou podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach. Oboznamuje s dobrovoľnou neprofesionálnou tvorivou umeleckou činnosťou mládeže i dospelých a rozvíja ju v oblastiach ako sú scénický folklorizmus, divadlo, film a video, fotografia, hudba a zborový spev, umelecký prednes, výtvarná tvorba a mladá slovenská literatúra. Ďalšie činnosti tvoria vzdelávanie v kultúre, edičná a publikačná činnosť v oblasti umenia a kultúry, výskumná činnosť a monitoring v kultúre, výstavná a prezentačná činnosť a pod .

NOCka je organizátorom a spoluorganizátorom rôznych celoštátnych postupových súťaží-prehliadok a festivalov neprofesionálneho umenia ako napr. Folklórny festival Východná, Scénická žatva, Hviezdoslavov Kubín, TvorBA a ďalšie.

Od roku 2012 realizuje národné projekty Operačného programu Informatizácia spoločnosti, prioritnej osi 2 „Rozvoj pamäťových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry“.
Od roku 2014 na základe rozhodnutia ministra kultúry Národné osvetové centrum koordinuje a zabezpečuje všetky úlohy a povinnosti súvisiace s výkonom štátneho štatistického zisťovania v zmysle zákona č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov.

VYHLÁSENIE O SPRACÚVANÍ OSOBNÝCH ÚDAJOV:

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti:
zákon č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
Smernica o prijímaní a vybavovaní oznámení protispoločenskej činnosti https://www.nocka.sk/o-nas/.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2576638  Dátum zverejnenia: 5.10.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov