Právnik

Národné lesnícke centrum

Miesto práce
Národné Lesnícke Centrum, T. G. Masaryka, Zvolen
Termín nástupu
mesiac jún
972 - 1 167 EUR/mesiacV zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov, v základnej stupnici platových taríf je pre platovú triedu 9. stanovený tarifný plat 972,00 – 1 167,00 € - podľa dĺžky započítanej praxe. Plánované uzatvorenie pracovnej zmluvy podľa dohody, na plný pracovný úväzok, na dobu určitú 1 rok, s perspektívou predĺženia na dobu neurčitú.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečuje vyhotovovanie zmlúv a iných právnych dokumentov, usmerňuje ich vyhotovovanie v súlade s právnymi predpismi a vedie ich evidenciu, vrátane medzinárodných zmlúv,
- podáva stanoviská k právnym dokumentom, právnym úkonom vykonávaným zamestnávateľom alebo zmluvnými stranami,
- zabezpečuje činnosť v oblasti dodržiavania právnych predpisov v NLC a tvorby vnútroorganizačných predpisov a ich dodržiavania,
- vedie evidenciu vnútroorganizačných predpisov,
- vyhotovuje poverenia a splnomocnenia schválené GR a vedie ich evidenciu,
- zastupuje zamestnávateľa pred orgánmi štátnej správy a v súdnych konaniach, na základe písomného poverenia GR,
- zabezpečuje proces prevodu vlastníctva, resp. správy prebytočného majetku štátu, v súlade so zákonom č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov,
- zabezpečuje návratnosť pohľadávok NLC,
- vypracúva analýzy podnetov a v prípade podozrenia z trestnej činnosti oznamuje podozrenie orgánom činným v trestnom konaní a iné skutočnosti orgánom príslušným podľa osobitných predpisov,
- zabezpečuje zverejňovanie informácií, vybavovanie a vedenie evidencie žiadostí o poskytnutie informácií vrátane ich evidencie v zmysle zákona č. 211/200 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií), v znení neskorších predpisov ako i príslušných právnych predpisov.

Stručná charakteristika druhu práce:
01.09.03 Riešenie zložitej právnej agendy vo viacerých oblastiach práva vrátane zastupovania zamestnávateľa alebo štátu v právnych sporoch,
01.07.19 Analytická, organizačná a rozhodovacia činnosť v oblasti sprístupňovania informácií vrátane priameho spracovania a sprístupnenia informácií u zamestnávateľa na celoštátnej úrovni.

Práca v stabilnej a dynamicky sa rozvíjajúcej organizácii. Firemné podujatia.

Žiadosť spolu s profesijným životopisom je možné, podať osobne v podateľni NLC, alebo doručiť na adresu:
T. G. Masaryka 2175/22
960 01 Zvolen
- obálku označte nápisom: PRÁVNIK.

Predpoklady uchádzača budú overené formou pohovoru, o termíne a mieste pohovoru bude uchádzač informovaný telefonicky.
Kontaktná osoba pre poskytnutie bližších informácií:
Mgr. Katarína Sujová, PhD., tel. 045/53 14 164

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Študijný odbor: právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Práca s počítačom (Word, Excel, Internet) - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Prax v odbore: právo

Počet rokov praxe

5

Znalosť odbornej právnickej angličtiny.
Spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu preukázaná čestným prehlásením.
Bezúhonnosť preukázaná výpisom z registra trestov.
Precíznosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, komunikatívnosť, predvídavosť, organizačné schopnosti, diplomatické vystupovanie.
Psychická a fyzická vyváženosť na uvedený druh práce, zvládanie stresových, konfliktných situácií a napätia.
Ovládanie a aplikácia zákonov:
č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov,
č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov,
č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov.

Národné lesnícke centrum je štátom zriadená príspevková organizácia, ktorá organizačne podlieha Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.
Národné lesnícke centrum v zmysle zriaďovacej listiny zabezpečuje komplexne úlohy v oblastiach:
- lesnícky výskum,
- hospodárska úprava lesov,
- komplexné zisťovanie stavu lesa a rámcové plánovanie,
- informačný systém LH,
- tematické štátne mapové dielo s obsahom LH,
- výchova a vzdelávanie v LH,
- poradenská činnosť,
- práca s verejnosťou.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3917883  Dátum zverejnenia: 29.5.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 972 EUR/mesiac