Všade blízko

Právnik špecialista

Miesto práce
Dúbravská cesta 4, Karlova Ves
Termín nástupu
ASAP
1 887 EUR/mesiacViac informácii o možnostiach odmeňovania poskytneme na výberovom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme šikovného kolegu, ktorý nám pomôže v právnych záležitostiach v oblasti výberu mýta.
Činnosti, ktorými sa budete zaoberať:
- prípravu právnych analýz, stanovísk a vyjadrení,
- poskytovanie právneho poradenstva interným oddeleniam spoločnosti,
- spoluprácu na tvorbe interných predpisov spoločnosti,
- posudzovanie, príprava, vyhodnocovanie právnych úkonov ( zmluvy, dodatky, zmiery, uznania záväzkov, odpustenie dlhov, vzdanie sa práv a pod.) vrátane prípravy vzorových zmlúv,
- spolupráca pri vymáhaní pohľadávok spoločnosti a uplatňovaní nárokov spoločnosti
- zúčastňovanie sa legislatívneho procesu tvorby a vydávania všeobecne záväzných predpisov týkajúcich sa predmetu činnosti úseku Mýtneho úradu,
- znalosť zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákona č. 160/2015 Z.z. Civilný sporový poriadok v znení neskorších predpisov, zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov a zákona č. 211/200 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií)

7,5 hodinový pracovný úväzok – vďaka tomu majú naši zamestnanci v prepočte o 16 dní v roku viac voľna,
◦ Možnosť stravovania buď formou finančného príspevku v hodnote 4,24€ alebo formou stravovacích poukážok v hodnote 5,10€, pričom nárok na príspevok za stravu máte aj počas dovolenky,
◦ Oddych je dôležitý. S nami si užijete až 5 dní dovolenky naviac,
◦ Až 3 dni mesačne môžete u nás pracovať formou home-office,
◦ Príspevok na regeneráciu pracovnej sily vo výške 100€, vďaka ktorému si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily,
◦ Príspevok na III. pilier DDS až do výšky 300€ za rok – myslíme na vašu budúcnosť,
◦ Finančná odmena pri pracovných výročiach – vážime si vernosť a lojalitu,
◦ Prispievame našim kolegom na ročnú diaľničnú známku v hodnote 70€,
◦ Odmeňujeme darcov krvi až do výšky 80€ ročne,
◦ Príspevok pri narodení dieťaťa vo výške 250€ - mať rodinu je dôležité, podporíme vás,
◦ Myslíme sociálne, v nepriaznivých životných situáciách podávame pomocnú ruku,
◦ Ak zostanete PN, finančne vás podporíme,
◦ U nás môžete rásť, organizujeme rôzne kurzy a školenia,
◦ Podporujeme tímového ducha, na tieto aktivity od nás dostanete finančný príspevok,
◦ Sme „Zdravá firma“, zdravie je pre nás na 1. mieste a pre našich kolegov ponúkame množstvo aktivít zameraných na posilnenie zdravia,
◦ Možnosť využívať vlastné rekreačné zariadenie pre zamestnancov a rodinných príslušníkov v Liptovskom Jáne za zvýhodnené ceny.

Naši zamestnanci sú u nás spokojní. Svedčí o tom aj fakt, že sme vyhrali 1. miesto v ankete Najzamestnávateľ roka 2021 v kategórii Doprava a logistika.

Oslovila Vás naša ponuka? Dajte nám o sebe čo najskôr vedieť prostredníctvom svojho životopisu. Motivačný alebo sprievodný list poteší, radi sa o Vás dozvieme čo najviac. V Národnej diaľničnej spoločnosti si vážime všetky reakcie na naše pracovné ponuky. Ak Vás na pohovor nevyberieme, môžeme sa Vám znova ozvať neskôr s ponukou pozície, ktorá oveľa viac vyhovuje Vašim skúsenostiam alebo schopnostiam. Preto, ak Vás v budúcnosti u nás zaujme iná ponuka, určite neváhajte poslať žiadosť opätovne. My sa jej vždy budeme dôkladne venovať.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3 roky praxe a skúsenosti v odbore právo

Počet rokov praxe

3

- komunikačné zručnosti a profesionálne
vystupovanie pri vedení rokovaní,
- analytické myslenie,
- samostatnosť,
- zodpovednosť,
- zmysel pre detail pri posudzovaní právnych dokumentov,
- záujem o rozvoj a vzdelávanie vo svojom odbore,
- tímový duch,
- potrebná znalosť zákona o verejnom obstarávaní a zákona o slobode informácii

Národná diaľničná spoločnosť vznikla v roku 2005 a jej 100% akcionárom je štát.
Zamestnáva viac ako 2 000 ľudí.
Úlohou spoločnosti je napĺňať ciele Programu prípravy a výstavby diaľnic, ktorý schvaľuje Vláda Slovenskej republiky.
Zabezpečuje niekoľko veľmi významných a štátom regulovaných činností, predovšetkým plánovanie, prípravu a výstavbu diaľnic, ich údržbu a realizáciu opráv.
V spolupráci s prevádzkovateľom mýtneho systému zabezpečuje spoplatnenie cestnej infraštruktúry v SR.
Pridanou hodnotou služieb, ktoré strediská vykonávajú je bezplatná služba pre motoristov Diaľničná patrola. Svojou činnosťou zvyšuje úroveň bezpečnosti cestnej premávky a zabezpečuje náležitý komfort cestujúcej verejnosti.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
E-mail: poslať životopis

Žiadna voľná pracovná pozícia vás neoslovila?

Online dotazník
ID: 4543035  Dátum zverejnenia: 21.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 887 EUR/mesiac