Všade blízko

Vedúci oddelenia riadenia informačnej a kybernetickej bezpečnosti

Miesto práce
Domkárska, Bratislava
Termín nástupu
1.4.2023
1 807 EUR/mesiacOd 1807€, v závislosti od dosiahnutej praxe. Možné navýšenie mzdového ohodnotenia v rámci adaptačných procesov. Viac informácií o možnostiach odmeňovania poskytneme na výberovom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme kolegu/yňu, ktorého/ej zodpovednosťami bude:

- manažérsky a odborne viesť pracovný tím a s tým súvisiace procesy,
- vykonávať analytické, koordinačné a koncepčné činnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti a informačnej bezpečnosti,
- aktualizovať rámce riadenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti v NDS na dosiahnutie ochrany pred rozvíjajúcimi hrozbami v kybernetickom a informačnom priestore,
- odborne sa podieľať pri obstarávaní, implementácii, prevádzke, vyhodnocovaní bezpečnostných mechanizmov riešenia a navrhovať procesy riadenia rizík v informačnej a kybernetickej bezpečnosti,
- spolupracovať pri navrhovaní, tvorbe, aktualizácii a prezentovaní bezpečnostnej stratégie, v bezpečnostných politikách, smerniciach a samotných prílohách, informačnej a kybernetickej bezpečnosti,
- vykonávať analýzy a konzultácie pre oblasť informačnej a kybernetickej bezpečnosti a riadenia rizík NDS s cieľom nastaviť požadovaný stav informačnej a kybernetickej bezpečnosti v zmysle platnej legislatívy a medzinárodných štandardov,
- aktualizovať bezpečnostné zásady, podieľať sa pri návrhoch, testovaní, integrácii procesov pre zvýšenie povedomia zamestnancov o hrozbách v informačnej a kybernetickej bezpečnosti,
- zabezpečovať, posudzovať alebo podieľať sa na príprave a tvorbe koncepčných materiálov zásadnej povahy a na spracúvaní odborných stanovísk,
- riadiť priebeh bezpečnostných a penetračných testov informačných systémov,
- participovať pri príprave informačných systémov na audit,
- navrhovať zmeny pri zlepšovaní procesov v oblasti bezpečnostného testovania,
- spolupracovať pri tvorbe bezpečnostnej dokumentácie,
- sledovať nové hrozby, zraniteľnosti a trendy v kybernetickej a informačnej bezpečnosti.

◦ 7,5 hodinový pracovný úväzok – vďaka tomu majú naši zamestnanci v prepočte o 16 dní v roku viac voľna
◦ Možnosť stravovania buď formou finančného príspevku v hodnote 4,24€ alebo formou stravovacích poukážok v hodnote 5,10€, pričom nárok na príspevok za stravu máte aj počas dovolenky
◦ Oddych je dôležitý. S nami si užijete až 5 dní dovolenky naviac
◦ Príspevok na regeneráciu pracovnej sily vo výške 100€, vďaka ktorému si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily
◦ Príspevok na III. pilier DDS až do výšky 300€ za rok – myslíme na vašu budúcnosť
◦ Finančná odmena pri pracovných výročiach – vážime si vernosť a lojalitu
◦ Prispievame našim kolegom na ročnú diaľničnú známku v hodnote 70€
◦ Odmeňujeme darcov krvi až do výšky 80€ ročne
◦ Príspevok pri narodení dieťaťa vo výške 250€ - mať rodinu je dôležité, podporíme vás
◦ Myslíme sociálne, v nepriaznivých životných situáciách podávame pomocnú ruku
◦ Ak sa ocitnete na PN, finančne vás podporíme
◦ U nás môžete rásť, organizujeme rôzne kurzy a školenia
◦ Podporujeme tímového ducha, na tieto aktivity od nás dostanete finančný príspevok
◦ Sme „Zdravá firma“, zdravie je pre nás na 1. mieste a pre našich kolegov ponúkame množstvo aktivít zameraných na posilnenie zdravia
◦ Možnosť využívať vlastné rekreačné zariadenia pre zamestnancov a rodinných príslušníkov v Liptovskom Jáne a v obci Štós za zvýhodnené ceny

Naši zamestnanci sú u nás spokojní. Svedčí o tom aj fakt, že sme vyhrali 1. miesto v ankete Najzamestnávateľ roka 2021 v kategórii Doprava a logistika.

Oslovila Vás naša ponuka? Dajte nám o sebe čo najskôr vedieť prostredníctvom svojho životopisu. Motivačný alebo sprievodný list poteší, radi sa o Vás dozvieme čo najviac. V Národnej diaľničnej spoločnosti si vážime všetky reakcie na naše pracovné ponuky a s výsledkom výberového konania kontaktujeme každého uchádzača. To tiež znamená, že ak Vás na pohovor nevyberieme, môžeme sa Vám znova ozvať neskôr s ponukou pozície, ktorá oveľa viac vyhovuje Vašim skúsenostiam alebo schopnostiam. Preto, ak Vás v budúcnosti u nás zaujme iná ponuka, určite neváhajte poslať žiadosť opätovne. My sa jej vždy budeme dôkladne venovať.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

informačné technológie

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Fortinet FortiGate - Pokročilý
Fortinet FortiAnalyzer - Pokročilý
Cisco ASA - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

informačná a kybernetická bezpečnosť

Počet rokov praxe

2

Ideálny kandidát do nášho tímu má spĺňať tieto zručnosti a predpoklady:

Odborné predpoklady:
- vyžaduje sa jedna alebo viac z nasledujúcich kvalifikácií (CISSP, CISM, CISA, CRISC, ITIL V3, manažér informačnej bezpečnosti alebo hlavný audítor v zmysle ISO/IEC 27001),
- potvrdenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity v oblasti informačnej bezpečnosti aj kybernetickej bezpečnosti,
- znalosť informačnej bezpečnosti a kybernetickej bezpečnosti na úrovni riadenia bezpečnosti v zmysle platnej legislatívy,
- požaduje sa prehľad v legislatíve a bezpečnostných štandardoch v oblasti informačnej bezpečnosti a kybernetickej bezpečnosti,
- prijatý uchádzač musí absolvovať bezpečnostnú previerku 1.stupňa - stupeň utajenia Vyhradené,
- znalosti sieťových technológií - výhodou,
- znalosti sieťových protokolov (SSL, HTTP, DNS, DHCP, IPSec) - výhodou,
- skúsenosti so SIEM – výhodou,
- znalosť LAN/WAN, Security na pokročilej úrovni – výhodou,
- skúsenosti s OT systémami – výhodou.

Osobnostné predpoklady:
- schopnosť myslieť a konať v súvislostiach, riešiť konflikty, poskytovať spätnú väzbu, delegovať úlohy, podporovať procesy vzdelávania a odovzdávania znalostí, viesť pracovný tím, organizovať a plánovať prácu,
- analytické, strategické a koncepčné myslenie, tvorivý, samostatný, iniciatívny a dôsledný prístup k riešeniu úloh,
- ochota sebavzdelávať sa, sledovať trendy v legislatíve,
- ochota podľa potreby cestovať na služobné cesty v rámci Slovenska, prípadne zahraničia.

Národná diaľničná spoločnosť vznikla v roku 2005 a jej 100% akcionárom je štát.
Zamestnáva viac ako 2 000 ľudí.
Úlohou spoločnosti je napĺňať ciele Programu prípravy a výstavby diaľnic, ktorý schvaľuje Vláda Slovenskej republiky.
Zabezpečuje niekoľko veľmi významných a štátom regulovaných činností, predovšetkým plánovanie, prípravu a výstavbu diaľnic, ich údržbu a realizáciu opráv.
V spolupráci s prevádzkovateľom mýtneho systému zabezpečuje spoplatnenie cestnej infraštruktúry v SR.
Pridanou hodnotou služieb, ktoré strediská vykonávajú je bezplatná služba pre motoristov Diaľničná patrola. Svojou činnosťou zvyšuje úroveň bezpečnosti cestnej premávky a zabezpečuje náležitý komfort cestujúcej verejnosti.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Žiadna voľná pracovná pozícia vás neoslovila?

Online dotazník
ID: 4535115  Dátum zverejnenia: 10.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 807 EUR/mesiac