Enviro špecialista – predinvestičná príprava diaľnic

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Miesto práce
Dúbravská cesta 14, Karlova Ves
Termín nástupu
01.06.2019 resp. dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V rámci obsadzovania pracovnej pozície hľadáme kandidátov, ktorí sa budú osobitne profilovať na špecialistu Natury 2000, špecialistu ochrany vôd, špecialista pre ovzdušie, špecialista pre hluk, špecialista pre odpadové hospodárstvo
Vašou úlohu bude:
- príprava podkladov v oblasti životného prostredia pri investičnej príprave stavieb
- príprava výziev na obstaranie a kontrola dodaných odborných štúdií v oblasti životného prostredia - ochrany prírody a Natura 2000, adaptácie na zmenu klímy, ochrany vôd, ochrany ovzdušia, hlukových štúdií, nakladania s odpadmi (depónie, výrub z tunela, manažment s rúbaninou, atď.)
- sledovanie procesov spojených s povoľovaním stavieb a kontrola plnenia uložených podmienok z rozhodnutí povoľujúcich orgánov
- poskytovať odbornú súčinnosť pri vybavovaní povolenia (súhlasy, výnimky z druhovej a územnej ochrany, Natura 2000, procesu EIA, povolenia na výruby drevín,...)
- aktívne sa zúčastňovať v územných, stavebných a kolaudačných konaniach s dôrazom na sledovanie procesných náležitostí a oprávnenosť požiadaviek účastníkov konania zastupujúcich záujmy ŽP
- sledovať a objektívne vyhodnocovať výsledky a postupy monitoringov ŽP (poprojektovej analýzy vyplývajúcej z procesu EIA), spolupracovať na príprave ich zadaní
- komunikácia s Ministerstvom dopravy a medzinárodnými organizáciami (JASPERS, Európska komisia) a Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky
- služobné cesty v rámci SR

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

od 1212 EUR tarifná mzda a možné osobné ohodnotenie v závislosti od praxe kandidáta a ďalšie odmeny

- práca v stabilnej a dynamicky rozvíjajúcej sa spoločnosti,
- príjemne pracovné prostredie v nových priestoroch business centra,
- pružný pracovný čas,
- skrátený pracovný čas na 37,5 hodiny,
- benefity podľa Kolektívnej zmluvy,
- príspevok vo výške ročnej diaľničnej známky,
- príspevok do III. piliera (Doplnkové dôchodkové sporenie,)
- stravné lístky poskytované aj počas čerpania dovolenky,
- plus 5 dní dovolenky navyše oproti ZP.
- možnosť využívať vlastné rekreačne zariadenie,
- možnosť odborného vzdelávania.

Vzhľadom k veľkému počtu žiadostí si vyhradzujeme právo kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené kritériá danej pracovnej pozície.
Ďakujeme za pochopenie.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2019 (ostáva ešte 36 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Prírodovedné - biológia, ekológia, hydrológia, klimatológia, metrológia, enviromentalistika, manažment životného prostredia, technické_ matematika, fyzika, dopravné stavby

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

- znalosť Zákona č. 24/2006 Z. z. - Zákon o posudzovaní vplyvov na životné prostredie - výhodou

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. vznikla 1. februára 2005. Založil ju zákonom štát a v mene štátu koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR.
Úlohou spoločnosti je napĺňať ciele Programu prípravy a výstavby diaľnic, ktorý schvaľuje Vláda Slovenskej republiky. Zabezpečuje niekoľko veľmi významných a štátom regulovaných činností. Predovšetkým je to plánovanie, príprava a výstavba diaľnic, ich údržba a realizácia opráv. V spolupráci s prevádzkovateľom mýtneho systému zabezpečuje spoplatnenie cestnej infraštruktúry v SR.
Svojou činnosťou zvyšuje úroveň bezpečnosti cestnej premávky a zabezpečuje náležitý komfort cestujúcej verejnosti.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Dúbravská cesta 14
84104 Bratislava

Kontakt

ID: 3384963   Dátum zverejnenia: 15.4.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 1212 EUR tarifná mzda a možné osobné ohodnotenie v závislosti od praxe kandidáta a ďalšie odmeny