Riaditeľ/ riaditeľka Múzea mincí a medailí Kremnica

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Kremnica, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 3815 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Strategické a koncepčné riadenie procesov a činností súvisiacich so zhromažďovaním, odborným spracovaním, spravovaním a sprístupňovaním kultúrnych hodnôt vrátane riešenia odborných problémov a komplexnej správy nehnuteľného kultúrneho majetku NBS. Komplexné zabezpečovanie fungovania a rozvoja múzea.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Navrhuje stratégiu a koncepciu fungovania a rozvoja múzea a priebežne ju rozpracováva
• Usmerňuje, koordinuje a kontroluje výkon činností oddelení
• Vykonáva činnosti personálneho riadenia vo vzťahu k vedúcim oddelení a posudzuje výkon personálneho riadenia vedúcich oddelení vo vzťahu k zamestnancom
• Zastupuje NBS pri výkone činností v pôsobnosti riaditeľa ÚOZ
• Zastupuje múzeum na odborných domácich a zahraničných podujatiach
• Riadi a koordinuje dispečing ubytovacieho zariadenia NBS pri MMM v Kremnici
• Posudzuje návrhy pracovných zadaní vypracovaných vedúcimi oddelení ÚOZ
• Rieši aktuálne odborné problémy
• Analyzuje potenciálne riziká procesov a činností v gescii múzea a prijíma riešenia na zabezpečenie ich kontinuity.

Základná zložka mzdy:od 3815 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.
Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas
• príležitostná práca z domu
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• 5 dní plateného pracovného voľna
• možnosť získať štvrťročné odmeny za výsledky práce
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj
• vlastná odborná knižnica

Doplňujúce informácie:
NBS – Múzeum mincí a medailí patrí k dôležitým pamäťovým inštitúciám na Slovensku a predstavuje už zaužívanú značku kvality. Jeho úlohou je uchovávať kultúrne dedičstvo a prostredníctvom akvizičných a ďalších odborných múzejných činností hľadať odpovede na otázku, aká je podstata a zmysel ľudskej spoločnosti.
Kremnické múzeum patrí k najstarším na Slovensku, založené bolo už v r. 1890. Z pôvodne malého mestského múzea sa vypracovalo na špecializované Múzeum mincí a medailí s pôsobnosťou a s aktivitami, ktoré majú aj medzinárodný rozmer. Viac ako 130 ročná tradícia zaväzuje k tomu, aby sme ju aj naďalej rozvíjali, pričom prezentácia minulosti a tradícií musí hľadať nové, atraktívne, inovatívne formy. Úlohou múzea je na jednej strane uchovávať minulé hodnoty, na druhej strane ich prezentovať v kontexte hodnôt a technologického vývoja súčasnej spoločnosti. Primárny dôraz musí byť však zameraný na samotné zbierkové predmety a ich odborné využitie, návšteva múzea by nemala byť výlučne zážitkovou atrakciou. Múzeum by malo byť priateľskou, prívetivou a zároveň polyfunkčnou verejnou inštitúciou. V tomto duchu by malo predstavovať bohaté tradície dejín peňazí na dnešnom území Slovenska, ako aj veľkú minulosť mesta Kremnica, predovšetkým v oblasti produkcie mincí a tvorby medailí, čo sú oblasti, ktorými Slovensko výrazne prispelo do spoločnej európskej pokladnice historických hodnôt.
V duchu výzvy 21. storočia „ moderné múzeá potrebujú moderné riešenia“ hľadáme silnú, odborne i ľudsky bohatú osobnosť, ktorá kontinuálne zabezpečí kvalitu a rozvoj múzea.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 31.5.2024.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

1.6.2024 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

spoločenskovedné, ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: VŠ 2. stupeň
• zameranie: spoločenskovedné, ekonomické
• relevantná prax v odbore: najmenej 5 rokov
• riadiaca prax: najmenej 3 roky
• odporúčané je postgraduálne štúdium alebo certifikované vzdelávacie programy z oblasti múzejníctva a muzeológie

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie; základná znalosť nemeckého jazyka je výhodou
• IT zručnosti: MS Excel, Word, Outlook, Internet
• prehľad v oblasti histórie a spoločensko – politického vývoja,
• prehľadná znalosť legislatívy súvisiacej so správou kultúrnych pamiatok,
• základný prehľad v pracovnom práve,
• riadenie ľudských zdrojov,
• rozhodovanie, riešenie odborných problémov
• riadenie informácií a vedomostí
• zručnosť aplikovať teoretické vedomosti do praxe,
• finančné riadenie

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné a prezentačné zručnosti
• manažérske zručnosti, vedenie ľudí
• budovanie tímu a tímová spolupráca
• komplexné a koncepčné myslenie
• orientácia na ciele
• spoľahlivosť, zodpovednosť a presvedčivosť
• iniciatívnosť, flexibilita,
• bezúhonnosť a dôveryhodnosť
• etiketa a spoločenský protokol

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Katarína Sýkorová
E-mail: poslať životopis
ID: 4826956  Dátum zverejnenia: 10.5.2024  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 3815 €