Expert/ expertka subjektov finančného trhu jednotného mechanizmu dohľadu

Národná banka Slovenska

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 2000 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Vypracovávanie analýz a odborných stanovísk o subjektoch finančného trhu jednotného mechanizmu dohľadu (JMD). Komplexná príprava a zabezpečovanie úkonov súvisiacich s rokovaniami orgánov jednotného mechanizmu dohľadu.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Zastupuje NBS v pracovných skupinách v SR a v zahraničí, najmä v Európskom orgáne dohľadu (EBA), ECB (JMD) a iné.
• Podieľa sa na tvorbe európskej regulácie v oblasti bankovníctva s účasťou v pracovných skupinách, najmä v EBA.
• Podieľa sa na legislatívnom procese pri príprave návrhov zákonov a ich zmien v oblasti finančného trhu a vypracúva všeobecne záväzné právne predpisy s ohľadom na európsku reguláciu v oblasti bankovníctva.
• Vypracováva odborné a právne stanoviská za NBS a pripravuje podklady na zasadnutia orgánov JMD a EBA.

Základná zložka mzdy:od 2000 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.
Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas
• príležitostná práca z domu
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• 5 dní plateného pracovného voľna
• možnosť získať štvrťročné odmeny za výsledky práce
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj
• vlastná odborná knižnica

Doplňujúce informácie:
Chceš sa podieľať na tvorbe a výkone európskej a slovenskej regulácie v oblasti bankovníctva? Táto práca ponúka aktívne využitie anglického jazyka, multikultúrne prostredie spojené s účasťou v pracovných skupinách v Európskom orgáne pre bankovníctvo (EBA) ako aj orgánov ECB (JMD) a cestovanie, riešenie a zdieľanie zaujímavých nielen ekonomicko - právnych problémov a rozdielov, ktoré vznikajú pri dohľade nad bankami, ale aj možnosť stať sa jedinečným expertom v bankovom sektore. Ponúkame otvorené a motivujúce prostredie a vytvárame priestor pre kontinuálne vzdelávanie a odborný rast v modernej inštitúcií. Oceňujeme iniciatívnosť, schopnosť prinášať vlastné riešenia, rýchlu adaptáciu v dynamickom regulatórnom prostredí a jeho prierezové vnímanie.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 23.07.2023.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, právnické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: VŠ 2. stupeň
• zameranie: ekonomické, právnické
• relevantná prax v odbore: minimálne 3 roky

Odborný profil:
• znalosť činnosti orgánov EÚ a ECB
• prehľadná znalosť legislatívy EÚ (znalosť bankovej regulácie a vnútorných procesov v banke je výhodou) a všeobecná orientácia v slovenskom právnom poriadku
• vysoká úroveň tvorby stanovísk a podkladov v slovenskom a anglickom jazyku s dôrazom na podstatu a kontext
• analytické zručnosti
• schopnosť samostatne priorizovať úlohy a prinášať vlastnú pridanú hodnotu
• praktický prístup k riešeniu úloh
• predchádzajúce pracovné skúsenosti v banke a s riadením rizík sú výhodou, nie však podmienkou
• vynikajúca znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• IT zručnosti: MS Word, MS Excel, MS Power Point, Outlook

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• organizačné schopnosti
• komunikačné a prezenčné zručnosti
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• schopnosť zvládať pracovný stres a záťaž
• tímová spolupráca
• vysoké etické vnímanie

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4589334  Dátum zverejnenia: 29.5.2023  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 2000 €