Senior projektový manažér/ka a riaditeľ/ka Inštitútu bankového vzdelávania NBS, n.o.

Národná banka Slovenska

Imricha Karvaša 1, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
1.7.2023 alebo dohodou
3 000 EUR/mesiacKonkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme otvoreného a kreatívneho človeka, ktorý využije potenciál a zrealizuje novú víziu a rozvoj Inštitútu bankového vzdelávania NBS, n.o. (IBV) a množstva zaujímavých projektov. IBV bol zriadený Národnou bankou Slovenska v roku 2008, aby zabezpečoval pokrytie dopytu po vzdelávacích aktivitách zamestnancov NBS, ako aj iných aktérov finančného trhu. Po 15 rokoch fungovania pristupujeme k strategickej zmene vo fungovaní inštitútu a nastavení strategických priorít pre jeho budúce fungovanie, a to najmä v oblasti rozvoja projektov medzinárodnej výmeny odborných skúseností. Senior projektový manažér/ manažérka a zároveň riaditeľ/ka inštitútu bude primárne zodpovedať za prípravu a realizáciu novej stratégie rozvoja inštitútu s veľkou mierou samostatnosti a flexibility pri dosahovaní vytýčených cieľov. Ideálna kandidátka / ideálny kandidát by mal byť dostatočne iniciatívny a schopný aktívne prinášať inovatívne a kreatívne riešenia. Cieľom je zaručiť správne nastavenie priorít, prípravu a úspešné realizovanie novej stratégie a vízie inštitútu.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• koordinovanie, organizovanie a kontrola výkonu činností inštitútu v rozsahu určenom zakladateľskou listinou, štatútom a v súlade s rozhodnutiami Správnej rady inštitútu
• aktívna komunikácia so zriaďovateľom
• spolupodieľanie sa na tvorbe stratégie inštitútu
• identifikácia potenciálnych možností na ďalší rozvoj inštitútu
• riadenie a realizácia viacerých súbežne prebiehajúcich projektov vyplývajúcich zo stratégie inštitútu
• zastupovanie inštitútu na medzinárodných podujatiach
• budovanie partnerstiev s lokálnymi a medzinárodnými inštitúciami, vrátane (spolu)organizovania podujatí
• zodpovednosť za správne vedenia účtovníctva a hospodárenia inštitútu
• príprava návrhu rozpočtu inštitútu

Základná zložka mzdy: od 3000 eur

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• služobné motorové vozidlo aj na súkromné účely
• pružný pracovný čas
• príležitostná práca z domu
• 3 dni „sick day“
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj
• odborná knižnica

Žiadosť s uvedením názvu pozície, profesijný životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov je potrebné zaslať najneskôr do 28.5.2023 elektronicky na adresu [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

spoločenskovedné, manažérske, marketingové, ekonomické alebo právnické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

3

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: vysokoškolské 2. stupňa
• zameranie: spoločenskovedné, manažérske, marketingové, ekonomické alebo právnické
• relevantná prax s riadením projektov minimálne 3 roky, manažérska skúsenosť výhodou

Odborný profil:
• znalosť jazyka a jeho úroveň: anglický jazyk (B2) podmienkou, anglický jazyk (C1) výhodou
• IT zručnosti: používateľská úroveň práce s MS Outlook, MS Word, MS Excel, MS PowerPoint
• skúsenosti s riadením projektov
• manažérske skúsenosti (výhodou)
• skúsenosť s prácou v medzinárodnom prostredí
• zahraničná pracovná skúsenosť (výhodou)
• základy finančného riadenia (výhodou)

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné a prezentačné zručnosti
• iniciatívnosť a kreativita
• systematické pristupovanie k riešeniu problémov
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• integrita
• samostatnosť
• vysoká miera seba motivácie

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4577304  Dátum zverejnenia: 12.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 3 000 EUR/mesiac