Expert analytik/ Expertka analytička verejných financií na zastupovanie počas MD a RD

Národná banka Slovenska

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
1.3.2023 alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1995 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Vypracovávanie špecifických a súhrnných makroekonomických analýz a dlhodobých prognóz vrátane identifikovania a vyhodnocovania potenciálnych rizík vývoja v oblasti verejných financií. Tvorba ekonometrických modelov.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Komplexne monitoruje, analyzuje a vyhodnocuje fiškálny vývoj v kontexte plnenia cieľov fiškálnej politiky.
• Vypracováva ekonometrické modely za okruh verejných financií a interpretuje ich výstupy v menovopolitickom kontexte.
• Navrhuje analytické postupy a realizuje náročné krátkodobé a strednodobé predikcie fiškálnych ukazovateľov.
• Realizuje výskumnú činnosť.
• Identifikuje potenciálne riziká vo vývoji verejných financií a navrhuje postupy NBS pri ich riešení.
• Komplexne analyzuje dopad prijatých a pripravovaných opatrení vlády v oblasti verejných financií.
• Vypracováva odborné analytické materiály pre potreby vrcholového manažmentu NBS a odborné stanoviská k analytickým výstupom zahraničných inštitúcií, k materiálom postúpeným NBS v rámci medzirezortného pripomienkového konania a k materiálom na rokovanie vlády SR.
• Vypracováva strategické analytické materiály a zúčastňuje sa na pracovných rokovaniach o analytických a prognostických postupoch NBS.
• Zastupuje NBS na rokovaniach so zástupcami MF SR, ŠÚ SR a iných relevantných inštitúcií.
• Zastupuje NBS a plní úlohy vyplývajúce z členstva v pracovných skupinách v ECB a v iných medzinárodných inštitúciách.

Základná zložka mzdy:od 1995 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.
Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas
• príležitostná práca z domu
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• 5 dní plateného pracovného voľna
• možnosť získať štvrťročné odmeny za výsledky práce
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj
• vlastná odborná knižnica

Doplňujúce informácie:
Atraktívna práca s dátami Vám umožní detailne a komplexne analyzovať domáce verejné financie a rozvíjať Vaše analytické schopnosti. Stretnutia s expertmi na národnej a medzinárodnej úrovni a precízne odborné školenia Vám ponúknu tie najlepšie analytické koncepty, ktoré môžete v práci aplikovať a ďalej rozvíjať.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 31.01.2023.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

matematické, ekonomické (resp. postgraduálne štúdium so zameraním na ekonometriu)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: VŠ 2.stupeň
• zameranie: matematické, ekonomické (resp. postgraduálne štúdium so zameraním na ekonometriu)
• relevantná odborná prax: aspoň 5 rokov

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• IT zručnosti: MS Office, Eviews,
• vítaná je znalosť programov Matlab, Excel VBA, R a práce s databázami (SQL)
• znalosť makroekonómie a verejných financií
• znalosť štatistických a ekonometrických metód
• analytické zručnosti

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné a prezentačné zručnosti
• samostatnosť
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• orientácia na ciele
• komplexné a koncepčné myslenie

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4501805  Dátum zverejnenia: 16.1.2023  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1995 €