Expert/ expertka vývoja dátového skladu (DWH)

Národná banka Slovenska

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
2 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Budovanie a obsluha riešenia dátového skladu (DWH) a business intelligence (BI) v NBS. Návrh, vývoj, modifikácia a testovanie komponentov dátového skladu – procesov dátových púmp (ETL).

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• analyzuje incidenty dátového skladu (DWH) a navrhuje riešenia na odstránenie možných chýb, nepresností, neúplností a porušených konzistencií dát
• vyvíja dátové pumpy (ETL) v NBS určené na extrahovanie, transformáciu a spracovanie dát v dátovom sklade (DWH) podľa zadania
• spolupracuje pri tvorbe funkčnej špecifikácie riešenia s hlavným dátovým architektom a dátovým analytikom
• pripravuje návrh integrácie dát do DWH a navrhuje riešenia business intelligence (BI)
• implementuje procesy pre dátové pumpy (ETL) mapuje číselníky, dimenzie súčasných a historických dát DWH (SCD), súbory, tvorí extrakty, dátové integrácie a segregácie, unifikácie a párovanie transakcií
• nastavuje parametre závislostí ETL úloh, pripravuje inštalačné balíčky na nasadenie do produkcie
• upravuje a prispôsobuje parametre procesov dátových púmp (ETL) do požadovanej formy
• vykonáva testovanie implementovaných častí ETL na základe definovaných testovacích scenárov
• vykonáva školiacu a konzultačnú činnosť u biznis používateľov v rozsahu implementovanej časti DWH
• podpora prevádzky NBS DWH – denný monitoring ETL procesov, vykonávanie profylaktiky ETLprocesov
• nastavuje dátové kontroly kvality

Základná zložka mzdy:od 2500 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas
• príležitostná práca z domu
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením
• možnosť získať štvrťročné odmeny za výsledky práce
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj
• vlastná odborná knižnica

Doplňujúce informácie:
Hľadáme vývojára so zmyslom dávkového spracovania dát v masívne paralelizovanom prostredí. Baví ho hrať sa s dátami, optimalizovať SQL. Rovnako ako v relačnej databáze a tak aj v Big Data prostredí. T.j. nezľakne sa príšer z dátových jazier a ani ďalších úloh vyplývajúcich z prevádzky celobankového dátového skladu NBS. Náš nový kolega, alebo kolegyňa by mala mať široký rozhľad v IT oblasti. Ak Vás baví téma datawarehouse, vývoj ETL, spracovanie veľkého objemu dát a aj veľkej šírky záberu, či tvorba reportov, neváhajte a pošlite nám svoj životopis, čakajú nás mnohé výzvy ku ktorým potrebujeme novú posilu.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 30.9.2022.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

prírodovedné, technické, informatické, ekonomické, matematické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: vysokoškolské 2. stupeň
• zameranie: prírodovedné, technické, informatické, ekonomické, matematické
• relevantná prax v odbore: najmenej 5 rokov

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• IT zručnosti:
oMS Word; MS Excel; MS PowerPoint; MS Outlook; Internet.
opraktické skúsenosti s nástrojmi pre modelovanie, návrh a udržiavanie dátového modelu DWH (Sparx Enterprise Architect, Oracle Data Modeler)
oznalosť Oracle Data Integrator
oproject tracking systémy
• rozšírená znalosť SQL databáz (Oracle 11g a vyššie, MS SQL)
• expertná znalosť oblasti dátového skladu DWH (metodika, tvorba, obsluhovanie, techniky, praktiky riešení a návrhu)
• praktické skúsenosti s PL/SQL a SQL
• systémová znalosť implementačných postupov v ETL (mapovanie číselníkov, SCD, spracovanie súborov, tvorba extraktov, dátová integrácia a segregácie, unifikácia a párovanie transakcií)
• procedurálne myslenie
• rozvoj a optimalizácia Oracle DB
• dolaďovanie (fine-tuning) a optimalizácia SQL
• expertná znalosť technologických platforiem
• základný prehľad v integračných spôsoboch

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• samostatnosť
• tímová spolupráca
• komplexné a koncepčné myslenie
• inovatívnosť
• chuť učiť sa

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4406719  Dátum zverejnenia: 19.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac