Expert/ expertka data manažmentu

Národná banka Slovenska

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1945 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Komplexná správa dátových štruktúr a dátového modelu (dáta manažment) a riadenie údajov (data governance).

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Riadi a koordinuje činnosti súvisiace so správou a údržbou informačných systémov v gescii odboru štatistiky.
• Definuje, vytvára a udržiava biznis a metadátové popisy údajov, logický dátový model, dátové kontroly, pravidlá, algoritmy a transformácie, integrácie a zabezpečuje prístup k údajom naprieč bankou.
• Riadi a koordinuje prenos údajov medzi NBS a národnými a medzinárodnými inštitúciami.
• Zbiera a analyzuje požiadavky používateľov v štruktúrovanej forme.
• Analyzuje údaje, identifikuje rizikové oblasti a dáva návrhy na ich riešenia a elimináciu.
• Definuje v spolupráci s užívateľmi parametre dátového modelovania, analytiku, reporting v BI.
• Nastavuje komplexné programové a technické výstupy v databázach a v automatizovanom spracovaní dát.
• Vytvára nástroje na ďalšie automatizované spracovanie údajov pre tvorbu výstupov požadovaných medzinárodnými inštitúciami.
• Koordinuje automatizované spracovávanie všetkých údajov za zverenú doménu.
• Vypracováva a aktualizuje metodiku technického spracovávania výstupov. V súčinnosti s ďalšími útvarmi NBS vypracováva funkčné špecifikácie špeciálnych aplikácií.
• Definuje stupeň citlivosti údajov z hľadiska ich bezpečnosti (napr. osobné údaje, utajované údaje) a určuje prístupové práva a k citlivým dátam.
• Zaškoľuje zamestnancov NBS v používaní špeciálnych aplikácií vyvinutých na odbore štatistiky.
• Riadi vykonávanie činností spojených s dohľadom zberu, spracovania, ukladania a správy a šírenia dát v NBS (data governance).

Základná zložka mzdy:od 1945 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas
• príležitostná práca z domu
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením
• možnosť získať štvrťročné odmeny za výsledky práce
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj
• vlastná odborná knižnica

Doplňujúce informácie:
Na odbore štatistiky aktuálne prebieha prvá fáza implementácie projektu moderná štatistika (centralizácia a harmonizácia štatistického procesu podľa GSBPM) a zavádzanie Data governance kancelárie s dopadom na vytvorenie Data governance organizácie v NBS. Okrem toho bežia projekty dátového skladu a business intelligence, open data a štúdie na master data manažment.
Z tohto dôvodu rozširujeme náš tím a hľadáme šikovných a motivovaných kolegov, ktorí sú pripravení čeliť mnohým novým a zaujímavým výzvam.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 5.9.2022 vrátane.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatika, technické, ekonomické, matematické, štatistické, finančný
manažment

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: vysokoškolské 2.stupeň
• zameranie: informatika, technické, ekonomické, matematické, štatistické, finančný
manažment
• relevantná prax v odbore: najmenej 3 roky

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• IT zručnosti: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Outlook, Internet, Nástroje pre vizualizáciu dát a pre dátové modelovanie – používateľská znalosť, Business intelligence nástroj – používateľská znalosť
• znalosť práce s databázami
• znalosť matematických funkcií, modelov a teórií
• analytické zručnosti
• zručnosť aplikovať teoretické vedomosti do praxe
• riešenie odborných problémov
• rozhodovanie
• argumentačné zručnosti
• základná znalosť agilného projektového riadenia

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné zručnosti
• učenie a odborný rozvoj
• budovanie tímu a tímová spolupráca
• etiketa a spoločenský protokol
• organizačné a koordinačné schopnosti
• komplexné a koncepčné myslenie
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• iniciatívnosť, inovatívnosť
• orientácia na ciele, objektívnosť

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4398131  Dátum zverejnenia: 8.8.2022  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1945 €