Systémový inžinier/ systémová inžinierka IS

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 830 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Koordinácia a komplexné zabezpečovanie prevádzky a údržby informačných systémov vrátane riešenia komplikovaných incidentov a problémov.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Zabezpečuje údržbu informačných systémov, analyzuje a rieši komplikované incidenty a problémy.
• Monitoruje a vyhodnocuje kvalitu prevádzky informačných systémov.
• Plní úlohy v realizácii projektov implementácie nových informačných systémov v rozsahu činnosti oddelenia, testuje ich a vyhodnocuje akceptácie.
• Zúčastňuje sa na tvorbe havarijných plánov a zabezpečovaní prevádzky informačných systémov v záložnom IT centre.
• Vykonáva operatívne monitorovanie a kontrolu plnenia dohôd o úrovni služieb poskytovaných externými organizáciami a služieb poskytovaných a prijímaných odborom informačných technológií.
• Pripravuje podklady pre vykonávaní auditu informačných systémov, plánuje a realizuje opatrenia súvisiace s prevádzkou informačných systémov.
• Definuje rozsah a úroveň poskytovaných služieb za oblasť informačných systémov v rámci rozsahu činnosti oddelenia.
• Vypracováva a pripomienkuje všeobecne záväzné právne predpisy a vnútorné predpisy upravujúce prevádzku informačných systémov.
• Stanovuje prevádzkové požiadavky, vypracováva prevádzkové poriadky a pracovné postupy, pripravuje školenia pre používateľov informačných systémov a poskytuje konzultačnú a poradenskú činnosť.
• Metodicky riadi prevádzku a rozvoj Service Desk-u.

Základná zložka mzdy:od 1830 €
Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas,
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením,
• možnosť získať odmeny za výsledky práce,
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj

Doplňujúce informácie:
Hľadáme šikovného človeka do tímu, ktorý má skúsenosť so zabezpečovanie prevádzky a údržby informačných systémov, vrátane ich implementácie a testovania, je tímový hráč, má schopnosti proaktívne riešiť vzniknuté situácie a má rád výzvy. Náš nový kolega alebo kolegyňa by mala mať skúsenosti so serverovými operačnými systémami ako Windows a Linux, s databázovými platformami Oracle a MS SQL a aplikáciami na platforme Java. Ak máte chuť na nové výzvy, máte prehľad v IT, spĺňate kvalifikačné a odborné predpoklady, neváhajte a pošlite nám svoj životopis, čakajú nás mnohé výzvy ku ktorým potrebujeme novú posilu.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 5.10.2020.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov.

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, prírodovedné, informatické, ekonomické, matematické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: vysokoškolské 2. stupeň
• zameranie: technické, prírodovedné, informatické, ekonomické, matematické
• relevantná prax v odbore: najmenej 5 rokov

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• znalosť prevádzky informačných systémov, bezpečnosti informačných systémov, metodiky zabezpečovania služieb IT (ITIL, COBIT, ISO 20000) a Service Desk-u
• znalosť relačných databáz Oracle, MS SQL, počítačových sietí, operačných systémov Windows a Linux, projektovania a testovania informačných systémov, implementácie služieb IT, internetu, programovania
• zručnosť tvoriť písomné dokumenty
U kandidátov je vítané:
• znalosť prevádzky informačných systémov na platforme Java

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné zručnosti
• tímová spolupráca
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• dôslednosť
• flexibilita

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3989361  Dátum zverejnenia: 20.10.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 830 EUR/mesiac