systémový inžinier/ systémová inžinierka IT

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1830 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Navrhovanie komplexných riešení v oblasti IT infraštruktúry, príprava, riadenie a vyhodnocovanie projektov a zabezpečovanie prevádzky IT infraštruktúry.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Administrácia linuxových systémov (RedHat, Oracle Linux a CentOS)
• Administrácia OpenShift klástra
• Administrácia HPE Synergy a VTL infraštruktúry
• Administrácia databázových systémov Oracle a MS SQL
• Zabezpečovanie backup/restore dát (Veritas NetBackup)
• Monitoring IT infraštruktúry (Zabbix)
• Optimalizácia informačných systémov a technologických komponentov
• Realizovanie technologických projektov a vyhodnocovanie ich implementácie v oblasti systémovej a sieťovej infraštruktúry.
• Vypracovávanie podkladov pre definovanie a rozvoj architektúry IT v oblasti pôsobenia činnosti oddelenia.
• Vykonávanie komplexných analýz a príprava štúdie realizovateľnosti podľa požiadaviek rozvoja a zmien IT infraštruktúry.
• Vykonávanie implementácie zmien IT infraštruktúry.
• Navrhovanie a príprava prevádzkových postupov IT infraštruktúry.
• Riadenie a realizácia technologických projektov IT infraštruktúry.
• Koordinácia spolupráce s externými dodávateľmi projektu IT infraštruktúry.
• Príprava podkladov a vypracovávanie vecných zadaní pre výberové konania na dodávateľa IT infraštruktúry.

Základná zložka mzdy:od 1830 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas,
• možnosť pracovať z domu
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením,
• možnosť získať odmeny za výsledky práce,
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj

Doplňujúce informácie:
Hľadáme šikovného kolegu do tímu, ktorý má skúsenosti v oblasti Linuxového a databázového prostredia, s implementáciou mikroslužieb v kontajnerovom prostredí, navrhovaním konkrétnych riešení pre informačné systémy a nezľakne sa ani úloh, ktoré majú dopad na celobankový sektor. Náš nový kolega, alebo kolegyňa by mala mať schopnosti analyzovať a riešiť pokročilé problémy. Ak máte radi výzvy, baví vás komunikovať s ľuďmi, riešiť náročné úlohy a neustále sa vzdelávať, táto pozícia je šitá presne pre vás.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 21.9.2020.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov.

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technického, informatického, prírodovedného, ekonomického alebo matematického smeru

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný profil:
• ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa technického, informatického, prírodovedného, ekonomického alebo matematického smeru,
• päťročné praktické skúsenosti v oblasti správy OS Linux

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• skúsenosti s pokročilou administráciou Linuxových systémov (inštalácia a konfigurácia LINUX OS - RedHat, CentOS troubleshooting, monitorovanie, riešenie a izolácia problémov)
• skúsenosti s operačným monitoringom (Zabbix) a nástrojmi na zabezpečenie backup/restore dát (Symantec NetBackup je výhodou)
• shell Scripting
• výhodou je skúsenosť s implementáciou kontajnerových riešení - Swarm, Kubernetes, OpenShift v režime vysokej dostupnosti, bezpečnosť, monitoring a zálohovanie/obnova
• Ansible tower, Satellite a ďalšie produkty od spoločnosti Red Hat
• expertná znalosť IT technológií
• základná znalosť postupov projektovania IT technológií
• koncepčné zručnosti
• analytické zručnosti
• technické zručnosti
• riešenie odborných problémov
• zručnosť aplikovať teoretické vedomosti do praxe

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• schopnosť tímovej práce
• otvorenosť k zmenám, agilita, ochota učiť sa nové veci a neustále sa vzdelávať
• zodpovedný a proaktívny prístup k práci
• komunikačné zručnosti
• budovanie tímu a tímová spolupráca
• organizačné a koordinačné schopnosti
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• inovatívnosť a kreativita

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3964535  Dátum zverejnenia: 8.9.2020  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1830 €