odborný referent/ odborná referentka OPP a BOZP

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.7.2020 alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
930 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Operatívne zabezpečovanie agendy OPP a BOZP (ochrana pred požiarmi a bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci).

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Zabezpečuje činnosť na úseku BOZP a OPP v objektoch NBS a pracoviskách spravovaných v oblasti BOZP a OPP odborom technických služieb v zmysle zákona a platných predpisov.
• Organizuje a kontroluje plnenie úloh a povinností v oblasti OPP a BOZP.
• Vykonáva školenia a odbornú prípravu OPP a BOZP.
• Posudzuje, prípadne zabezpečuje posudzovanie požiarneho nebezpečenstva a BOZP v objektoch spravovaných OHS v prenajatých priestoroch.
• Vypracúva a vedie predpísanú dokumentáciu OPP a BOZP.
• Organizuje a koordinuje výkon odborných prehliadok zariadení OPP a kontrol a previerok BOZP.
• Vypracúva analýzy ochrany pred požiarmi v objektoch NBS.
• Organizuje a koordinuje činnosť Pracovnej zdravotnej služby.
• Vypracúva plány činností, správy, informácie a rozbory o stave BOZP a OPP.
• Kontroluje dodržiavanie a zabezpečovanie predpísaných pravidelných skúšok, odborných spôsobilostí a zdravotných prehliadok u vybraných profesií.
• Vedie agendu pracovných úrazov a navrhuje opatrenia na nápravu

Základná zložka mzdy:od 930 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením,
• možnosť získať odmeny za výsledky práce,
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj

Doplňujúce informácie:
• pravidelná účasť na školeniach pre rozvoj vedomostí v oblasti BOZP A OPP
• zaujímavé pracovné prostredie

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaný priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 28.5.2020.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: stredoškolské
• zameranie: technické
• relevantná prax v odbore: najmenej 3 roky

Odborný profil:
• znalosť angličtiny na základnej úrovni vítaná
• IT zručnosti: MS Word, MS Excel, Outlook, Internet,
• osvedčenie odbornej spôsobilosti v zmysle § 23 ods. 1 zákona č. 124/2006 Z.z., osvedčenie o odbornej spôsobilosti na výkon technika požiarnej ochrany
• technické a administratívne zručnosti
• vodičské oprávnenie skupiny B

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné zručnosti
• lektorské zručnosti
• zodpovednosť a spoľahlivosť
• presnosť a dôslednosť
• samostatnosť

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov