hlavný právnik/ hlavná právnička pre legislatívu

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.5.2020 alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1830 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Komplexná príprava a tvorba všeobecne záväzných predpisov NBS z hľadiska legislatívy vrátane vykonávania medzinárodno-legislatívnej agendy NBS a právnych analýz rozvoja bankovej a finančnej sústavy z hľadiska legislatívy.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• komplexná a všestranná tvorba a posudzovanie návrhov, vypracovávanie stanovísk k návrhom a ďalšia komplexná legislatívna spolupráca pri príprave návrhov zákonov, vyhlášok, opatrení a iných všeobecne záväzných právnych predpisov, ktoré patria do kompetencie Národnej banky Slovenska (NBS), najmä na základe zákona o Národnej banke Slovenska (zákona NR SR č. 566/1992 Zb. v znení neskorších predpisov) a zákona o dohľade nad finančným trhom (zákona č. 747/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov);
• komplexná a všestranná tvorba a posudzovanie návrhov vnútorných právnych predpisov NBS (aktov riadenia NBS) a ďalšia komplexná legislatívna spolupráca pri ich príprave;
• komplexne a všestranné legislatívne posudzovanie a pripomienkovanie návrhov zákonov, návrhov iných všeobecne záväzných právnych predpisov a ďalších materiálov predkladaných vládou SR, Legislatívnou radou vlády SR, Národnou radou SR, ministerstvami a inými ústrednými orgánmi štátnej správy SR;
• vypracovávanie komplexných právnych stanovísk k všeobecne záväzným právnym predpisom, ako aj k vnútorným právnym predpisom NBS;
• posudzovanie návrhov zmlúv všeobecnej povahy s medzinárodným prvkom z legislatívneho a právneho hľadiska a zabezpečovanie ich súladu s právnym poriadkom SR v rozsahu pôsobnosti NBS;
• komplexné a všestranné vykonávanie a zabezpečovanie komparatistiky s právnymi predpismi iných štátov v oblasti legislatívy pre bankovníctvo a vôbec finančnej legislatívy vrátane legislatívy pre oblasť finančného trhu;
• vykonávanie ďalších pracovných úloh v rámci činnosti odboru vrátane pracovných úloh zadaných podľa pokynov a požiadaviek riaditeľa odboru, jeho zástupcov a ďalších nadriadených vedúcich zamestnancov NBS.

Základná zložka mzdy:od 1830 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas,
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením,
• možnosť získať odmeny za výsledky práce,
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie,
• profesijný a odborný rozvoj.

Doplňujúce informácie:
• * účasť na zaujímavých rokovaniach interných aj externých za účasti najlepších odborníkov z legislatívy a vecných oblastí,
* podieľanie sa na priamej tvorbe všeobecne záväzných právnych predpisov,
* práca vo veľmi dobrom odbornom aj priateľskom kolektíve,
* možnosť jazykového a odborného vzdelávania.

Zaujalo Vás toto miesto a chcete sa prihlásiť? Prosím kliknite nižšie na „Poslať spoločnosti životopis“ a budete presmerovaní priamo do nášho systému, kde vyplníte prihlasovací formulár. Termín na prihlásenie je najneskôr do 15.4.2020.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa;
• zameranie: právnické;
• relevantná prax v odbore: najmenej 3 roky, pričom je vítaná najmä prax z prípravy legislatívy pre oblasť finančného trhu.

Odborný profil:
• pasívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie;
• IT zručnosti: používateľská úroveň práce s MS Word, Outlook, Internet;
• znalosť právneho poriadku SR najmä v oblasti menovej, centrálneho bankovníctva a finančného trhu, pričom vítaná je aj znalosť práva EÚ v rovnakých oblastiach,
• koncepčné zručnosti,
• argumentačné zručnosti,
• analytické zručnosti,
• zručnosť tvoriť písomné dokumenty,
• riešenie odborných problémov.

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné zručnosti,
• prezentačné zručnosti,
• samostatnosť aj tímová spolupráca,
• dôveryhodnosť,
• orientácia na ciele,
• komplexné a koncepčné myslenie,
• zodpovednosť a spoľahlivosť.

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3899651  Dátum zverejnenia: 1.4.2020  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1830 €