Právny expert platidiel- oddelenie prípravy a analýzy platidiel

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
01.02.2019 alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1600 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Komplexná príprava a tvorba všeobecne záväzných právnych predpisov vydávaných NBS, upravujúcich vydávanie bankoviek, mincí a pamätných mincí do obehu, ukončovanie ich platnosti a podmienky ich reprodukcie a príprava zmlúv s výrobcami bankoviek a mincí. Vypracovávanie komplexných analýz všetkých súvisiacich predpisov vydávaných ECB a EK a zabezpečovanie ich transpozície do súvisiacich vnútorných predpisov NBS a právnych predpisov SR.

Základná zložka mzdy: od 1600 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas,
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením,
• možnosť získať odmeny za výsledky práce,
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj

Žiadosť s uvedením názvu pozície, profesijný životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov je potrebné zaslať najneskôr do 31. 10. 2018 elektronicky na adresu [email protected] alebo písomne na adresu: Národná banka Slovenska, Odbor riadenia ľudských zdrojov, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

5

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: vysokoškolské 2. stupňa
• zameranie: právnické
• prax v odbore: minimálne 5 rokov

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka slovom a písmom vrátane odbornej terminológie
• znalosť práce s PC (Word, Excel, Power Point, Lotus Notes, Internet)
• koncepčné, argumentačné a rokovacie zručnosti
• zručnosť tvoriť písomné dokumenty
• analytické zručnosti
• expertná znalosť súvisiacej legislatívy
• systémové znalosti procesu prípravy a obstarávania platidiel

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné a prezentačné zručnosti
• tímová spolupráca
• etiketa a spoločenský protokol
• orientácia na ciele
• komplexné a koncepčné myslenie
• vítaná je spoľahlivosť, dôslednosť, zodpovednosť

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3517908  Dátum zverejnenia: 17.10.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1600 €