Hlavný projektant IS dohľadu (python programátor) - oddelenie finančných modelov a informačnej podpory

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1700 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Tvorba koncepcie, projektov a plánov v oblasti rozvoja a implementácie informačných systémov a systémov automatizovaného spracovania údajov pre rizikovo orientovaný výkon dohľadu. Zabezpečovanie ich prevádzky.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Vypracováva analýzy informačných systémov dohľadu nad finančným trhom.
• Vyvíja nové alebo upravuje existujúce informačné systémy alebo ich komponenty a poskytuje súvisiacu systémovú a programátorskú podporu.
• Navrhuje a implementuje unit testy, funkčné a integračné testy.
• Analyzuje a riadi informačné toky, navrhuje a projektuje úpravy výkazov, algoritmov a registrov.
• Vypracováva a aktualizuje technickú a prevádzkovú dokumentáciu týkajúcu sa informačných systémov a zabezpečuje jej súlad s informačnými systémami.
• Zúčastňuje sa na rokovaniach medzinárodných výborov a pracovných skupín.

Základná zložka mzdy: od 1700 eur

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas,
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením
• možnosť získať odmeny za výsledky práce
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj

Doplňujúce informácie: agilný vývoj software v motivovanom tíme, zaujímavé projekty, možná účasť v medzinárodných pracovných skupinách

Žiadosť s uvedením názvu pozície, profesijný životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov je potrebné zaslať najneskôr do 1. 7. 2018 elektronicky na adresu [email protected] alebo písomne na adresu: Národná banka Slovenska, odbor riadenia ľudských zdrojov, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

matematické, informatické, technické, prírodovedné alebo ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: VŠ 2. stupeň
• zameranie: matematické, informatické, technické, prírodovedné alebo ekonomické
• relevantná prax v odbore: najmenej 3 roky

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• IT zručnosti:
- odborná úroveň znalosti: Python, SQL, JavaScript, administrácia linuxového servera
• odborné vedomosti a zručnosti:
- znalosť metodiky tvorby informačných systémov
- znalosť OOP
- praktické skúsenosti s databázami, SQL, dizajn entitno-relačného modelu
- praktická skúsenosť s ORM mappermi ako SQLAlchemy
- znalosť technológií HTML5, CSS, XML
- znalosť Git, Continuous Integration, Continuous Deployment
- znalosť frameworku Django, prípadne iných MVC frameworkov
- znalosť frontend frameworkov ako jQuery
- skúsenosti s webovými službami, návrhom web API a integráciami
- znalosť agilného vývoja – metodológie Scrum a Kanban

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné zručnosti
• tímová spolupráca
• inovatívnosť a kreativita
• komplexné a koncepčné myslenie

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3419729  Dátum zverejnenia: 29.6.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1700 €