Aplikačný administrátor

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES)

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby, Trnavská cesta, Ružinov
Termín nástupu
dohodou
1 700 EUR/mesiacZákon č. 553/2003 Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do rozširujúceho sa tímu aplikačnej podpory informačných systémov NASES hľadáme nového šikovného kolegu, ktorý bude zodpovedný za :

• administráciu aplikácií na platforme Windows/Linux prostredí,
• administrácia webových a aplikačných serverov,
• zodpovednosť za funkčnosť zverených aplikačných služieb a systémov k zmysle
dohodnutých SLA/OLA,
• spolupráca pri nasadzovaní nových verzií aplikačných balíčkov (deployment release-
ov, datafix-ov a hotfix-ov) a ich uvedenie kontrolovaným spôsobom do
prostredia(FIX/DEV) prevádzky,
• spolupráca s manažérom prevádzky NASES resp. dodávateľa počas dohodnutých
servisných odstávok informačných systémov,
• pravidelný/operatívny výkon testovania základných funkcionalít prevádzkovaných
aplikácií za zverené portfólio informačných systémov, tak vo FIX ako aj v PROD
prostredí,
• komunikácia, identifikácia, riešenie a delegácia vzniknutých požiadaviek/incidentov na
úrovni aplikačnej vrstvy,
• spolupráca pri riešení incidentov a problémov s internými členmi ostatných tímov
(Vývoj, Testeri, Analytici),
• monitoring aplikácií a logov (aplikačných, serverových),
• tvorba a udržiavanie prevádzkovej dokumentácie a knowledge base,
• spolupráca s projektovou kanceláriou pri interných projektoch spoločnosti,

Zákon č. 553/2003 Z. z. Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o výberovom konaní

Požiadavky na budúceho kolegu:

• min. 3-ročná prax na pozícii Aplikačný administrátor
(2nd/3rd level),
• pokročilé znalosti v oblasti administrácie operačných
systémov OS MS Windows/Linux, sietí, middlewaru a
databáz,
• skúsenosti s administráciou a konfiguráciou
webových a aplikačných serverov (Jboss, Apache,
Tomcat, IIS),
• skúsenosti s čítaním a interpretáciou logov aplikácií a
systémov (klient-server),
• základná znalosť administrácie a monitorovania
databáz,
• schopnosť dokumentovať zmeny, incidenty a problémy
v ITSM nástroji,
• výhodou: skúsenosti s automatizáciou a skriptovaním
(python, perl, powershell,...),
• výhodou: skúsenosti s administráciou Oracle IAM,
• výhodou: základné skúsenosti s používaním nástrojov
pre monitorovanie systémov (Zabbix, Kibana, CA
Nimsoft),

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informačné technológie

• Microsoft Office 365 - pokročilý
• Výhodou: skúsenosť s programovaním v jazykoch
• schopnosť preberať zodpovednosť za výsledky svojej
práce,
• samostatnosť,
• komunikačné a prezentačné schopnosti,

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES) je príspevková organizácia Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Medzi hlavné úlohy agentúry patrí najmä:
Rozvoj a prevádzka centrálnej komunikačnej infraštruktúry Slovenskej republiky.
Rozvoj a prevádzka služieb Ústredného portálu verejnej správy - slovensko.sk.
Rozvoj a prevádzka mnohých ďalších informačných systémov verejnej správy.
Rozvoj a prevádzka systémov informačnej bezpečnosti a systémov na ochranu kybernetického priestoru.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4369826  Dátum zverejnenia: 4.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac