Operátor Registračnej autority Slovenskej národnej certifikačnej autority

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES)

Miesto práce
Trnavská cesta, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
1 300 EUR/mesiacZamestnanci na plný úväzok sú odmeňovaní v zmysle Zákona č. 553/2003 Z. z., Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, mzda sa v tomto prípade odvíja od vzdelania a odbornej praxe v predmetnom odbore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vykonávanie registračných činností pre vydávanie / zrušenie certifikátov vydávaných SNCA (overovanie identity klientov, overovanie oprávnenia, odsúhlasovanie resp. zamietnutie žiadostí o vydanie/zrušenie certifikátov klientov SNCA, ...),
- vydanie/zrušenie certifikátu vydaného SNCA Držiteľovi na základe oprávnenej požiadavky klienta,
- správa dokumentov registračných činností (žiadosti, zmluvy, protokoly a pod.),
- poučenie klientov o registračných činnostiach,
- príprava a kontrola úplnosti dokumentácie klientov pred registračnými činnosťami,
- realizácia a zabezpečovanie činností mobilnej registračnej autority SNCA,
- evidovanie zmlúv, žiadostí a rôznych dokumentov pridelených klientov v informačnom systéme poskytovateľa,

- flexibilná pracovná doba
- 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
- príspevok zamestnávateľa do III. piliera

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

- bezúhonnosť a lojálnosť,
- bezpečnostná spoľahlivosť,
- vysoká odolnosť voči stresu,
- schopnosť analyzovať problémy a navrhovať ich riešenie,
- príjemné vystupovanie a prejav,
- trpezlivosť, komunikatívnosť a asertivita,
- akceptácia prísneho dodržiavania bezpečnostných a riadiacich politík poskytovateľa,
- schopnosť oboznamovať sa v krátkej dobe s veľkým množstvom dokumentácie,
- osobná zodpovednosť za správnosť a úplnosť spracúvaných údajov pri výkone činností operátora RA,
- ochota cestovať (územie SR),
- ochota a schopnosť rýchlo sa učiť nové veci,
- proklientský prístup / orientácia,
- systematickosť a precíznosť,
- ochota zúčastňovať sa vzdelávacích aktivít organizovaných zamestnávateľom,
- schopnosť využívať samoštúdium ako formu zvyšovania svojej odbornej úrovne,
- tímová spolupráca a ochota spolupodieľať sa na vzájomnej zastupiteľnosti operátorov RA,
- predchádzajúca prax v oblasti komunikácie s klientom, resp. zákazníkom nutná
Výhodou:
- predchádzajúce pôsobenie alebo participovanie na činnostiach v obdobnej pozícii,
- praktické skúsenosti s činnosťami, pri ktorých sa uplatňujú predpisy z oblastí kvalifikovaných dôveryhodných služieb alebo ochrany osobných údajov alebo správy registratúry
Znalosť právnych predpisov:
- Zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- Zákon č. 272/2016 Z. z. o dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- Zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme,
- Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 910/2014 z 23. júla 2014 o elektronickej identifikácii a dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu a o zrušení smernice 1999/93/ES (Nariadenie eIDAS)
- Nariadenie Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (GDPR)
- Zákon č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
- Výnos Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 55/2014 Z. z. o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy v znení neskorších predpisov.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES) je príspevková organizácia Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Medzi hlavné úlohy agentúry patrí najmä:
Rozvoj a prevádzka centrálnej komunikačnej infraštruktúry Slovenskej republiky.
Rozvoj a prevádzka služieb Ústredného portálu verejnej správy - slovensko.sk.
Rozvoj a prevádzka mnohých ďalších informačných systémov verejnej správy.
Rozvoj a prevádzka systémov informačnej bezpečnosti a systémov na ochranu kybernetického priestoru.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3931166  Dátum zverejnenia: 14.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac