Redaktor Ústredného portálu verejnej správy

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES)

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 200 EUR/mesiac553/2003 - zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Redaktor Ústredného portálu verejnej správy primárne spravuje webový obsah zverejňovaný na portáli slovensko.sk a zastáva ďalšie úlohy vyplývajúce z opisu jeho pracovnej činnosti.
• práca s redakčným systémom,
• tvorba a aktualizácia informačného obsahu, zverejňovanie na portáli
www.slovensko.sk, nases.gov.sk, Partner Framework Portal a korona.gov.sk,
• písanie návodov, metodických usmernení a používateľských príručiek súvisiacich s e-
Governmentom, príprava videonávodov a grafických postupov,
• príprava mesačného newslettra slovensko.sk,
• zabezpečovanie a kontrola aktuálnosti textov zverejnených na portáli podľa aktuálne
platného právneho stavu,
• príprava a revízia anglických textov,
• písanie článkov súvisiacich s riešením životných situácií týkajúcich sa povinností voči
verejnej správe (vybavovanie úradných záležitostí, elektronických a listinných podaní
na inštitúcie, oznamovacích povinností voči úradom a pod.),
• vyhľadávanie a porovnávanie informácií z dostupných informačných zdrojov verejnej
správy,
• aktívna komunikácia a spolupráca s inštitúciami a orgánmi štátnej správy pri
zabezpečovaní informačného obsahu súvisiaceho s ich činnosťou a zverejnenie
získaných informácií na portáli,
• vyhľadávanie a práca s právnymi predpismi,
• komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí,
• príprava odpovedí na otázky občanov, písanie tlačových správ, oznamov, príprava
odpovedí pre novinárov v spolupráci s ostatnými oddeleniami.

• flexibilná pracovná doba
• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• príspevok zamestnávateľa do III. piliera

K životopisu prosíme zaslať aj motivačný list. Výberové konanie bude prebiehať na základe predošlého výberu podľa zaslaných životopisov a motivačných listov. Vybraní uchádzači podstúpia osobný pohovor. Pre účely preukázania záujmu o pozíciu redaktor ÚPVS, prosím, pošlite svoj aktualizovaný životopis spolu s motivačným listom, kde v krátkosti uvediete, aké sú vaše predošlé pracovné skúsenosti, prečo ste si vybrali túto pozíciu a aké máte súvisiace skúsenosti s pozíciou redaktor z predošlých zamestnaní/stáží.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Google Analytics - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

• bezúhonnosť,
• skúsenosti s výkladom práva, práca s právnymi
predpismi výhodou,
• skúsenosti s redaktorskou činnosťou a copywritingom,
• komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť,
vytrvalosť, proaktívnosť, tímový duch, analytické
myslenie,
• skúsenosť s analytickými nástrojmi Google (Google
analytics) a prax v oblasti elektronických médií
výhodou,
• výborná znalosť slovenského jazyka, pravopisu,
štylistické schopnosti.
Redakčný systém na správu obsahu Drupal,
Wordpress a pod.) skúsenosť výhodou

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (agentúra NASES) je príspevková organizácia Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Medzi hlavné úlohy agentúry patrí najmä:
Rozvoj a prevádzka centrálnej komunikačnej infraštruktúry Slovenskej republiky.
Rozvoj a prevádzka služieb Ústredného portálu verejnej správy - slovensko.sk.
Rozvoj a prevádzka mnohých ďalších informačných systémov verejnej správy.
Rozvoj a prevádzka systémov informačnej bezpečnosti a systémov na ochranu kybernetického priestoru.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3874565  Dátum zverejnenia: 20.1.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac