Zvyšujeme naše kapacity

Prijímame profesionálov
do našich kruhov.

Špecialista pre dane

Lokalita
Bratislava
Pracovný pomer
Termín nástupu
Dohodou
Ponúkaná mzda*
2 860 EUR/mesiacPriemerná mesačná mzda od 2 860 €. Základná mesačná mzda od 2 200 € a variabilná zložka mzdy 30%. Suma základnej zložky mzdy je uvádzaná ako minimálna, skutočná výška základnej mzdy bude upravená v súlade s odbornou praxou, odbornými znalosťami a zručnosťami.

Priemerná mesačná mzda od 2 860 €. Základná mesačná mzda od 2 200 € a variabilná zložka mzdy 30%. Suma základnej zložky mzdy je uvádzaná ako minimálna, skutočná výška základnej mzdy bude upravená v súlade s odbornou praxou, odbornými znalosťami a zručnosťami.

Čo bude vašou hlavnou náplňou práce?

Ste dôsledný, samostatný a analytický typ so skúsenosťami v oblasti daní ? Hľadáme zanieteného profesionála, ktorý má prehľad v daňovej problematike a pozná daňovú legislatívu. Vybraný kandidát získa prácu v stabilnej spoločnosti so strategickým významom v oblasti energetiky.

  • Daňové posudzovanie transakcií.
  • Participácia na medzinárodných, zahraničných projektoch v spolupráci so zahraničnými daňovými poradcami.
  • Príprava a/alebo spolupráca pri vypracovaní dokumentácie o transferovom oceňovaní v rámci skupiny.
  • Pripomienkovanie obchodných zmlúv z daňového a účtovného hľadiska.
  • Príprava a/alebo spolupráca pri vypracovaní daňových priznaní k niektorým daniam a poplatkom, vedenie príslušnej dokumentácie.
  • Spolupráca na štandardizácii a zefektívnení interných daňových a účtovných procesov.
  • Poskytovanie internej podpory za oblasť daní.
  • Príprava a aktualizácia interných smerníc.
  • Komunikácia s daňovými poradcami a so správcom dane.
  • Sledovanie zmien v daňovej legislatíve a ich aplikácia v spoločnosti, zabezpečovanie súladu medzi daňovou legislatívou a procesmi v spoločnosti, efektívna komunikácia daňových zmien v rámci spoločnosti.

Aké znalosti a zručnosti by ste mali mať?

Vzdelanie

vysokoškolské II. stupňa

Zameranie

Ekonomické

Počet rokov praxe

4

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Ďalšie požiadavky

  • Znalosť daňovej legislatívy (týkajúcej sa najmä dane z príjmov právnických osôb, dane z pridanej hodnoty a medzinárodného zdaňovania)
  • Znalosť účtovnej legislatívy (najmä slovenských postupov účtovania)
  • Skúsenosti (v daňovej oblasti) so zahraničnými projektami/transakciami, cezhraničnými transakciami, riešením problematiky medzinárodného zdaňovania, prevádzkarní a stálych prevádzkarní
  • Skúsenosti s prípravou/asistenciou pri príprave dokumentácie o transferovom oceňovaní
  • Skúsenosti s prípravou daňových priznaní a daňových kalkulácií
  • Samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, analytické myslenie

Aké výhody a benefity ponúkame?

  • Ročné odmeny v závislosti od splnenia cieľov spoločnosti
  • Systém zamestnaneckých výhod a benefitov:
  • Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
  • Príspevok na dopravu do zamestnania
  • Príspevok na regeneráciu pracovnej sily
  • Sociálne výpomoci
  • Príspevok pri narodení dieťaťa či dlhodobej práceneschopnosti
  • Zamestnanecké pôžičky
  • Príspevky na materské školy/školy - školné pre deti zamestnancov
  • Flexibilný pracovný čas
  • Možnosť práce z domu - „Home office“
  • Platené dni voľna pri chorobe/zdravotnej indispozícii, tzv. „Sick days“
  • Príjemné a tvorivé pracovné prostredie
  • Možnosť ďalšieho profesijného rastu a sebarealizácie
  • Kvalitný vzdelávací program
  • Zázemie stabilnej spoločnosti s dlhodobou tradíciou
  • Zaujímavé športové a kultúrne aktivity pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov
ID: 4345533  Dátum zverejnenia: 11.12.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 860 EUR/mesiac