Koordinátor/ka do centra Budúcnosť Inak

Nadácia Pontis

Miesto práce
Trnava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
1.6.2024
650 EUR/mesiacjedná sa o 50% úväzok, hrubá mzda od 650 €/mesiac. Možná práca aj na živnosť - mesačná odmena 890 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Budúcnosť INAK je trojročný rozvojový mimoškolský program pre deti vo veku od 11 – 15 rokov. Vytvárame v ňom inovatívne centrá tzv. kluby, v ktorých rozvíjame u detí  na druhom stupni ZŠ podnikavosť, mäkké a digitálne zručnosti.

Deti v programe podporujeme, aby sa učili pracovať v tíme, ovládali digitálne technológie a boli schopné využívať svoje nápady tak, aby prinášali riešenia pre ostatných. Veríme, že aj žiak či žiačka základnej školy môžu pretaviť svoje zručnosti do konkrétneho riešenia problému v komunite a stať sa tvorcami zmeny vo svojom okolí. Budúcnosť INAK rozvíja kritické myslenie, schopnosť riešiť problémy, vytrvalosť, spoluprácu aj tvorivosť.

Pozícia koordinátora/koordinátorky centra zahŕňa prácu v neformálnom vzdelávaní s deťmi vo veku od 11-15 rokov, ktorým sa počas poobedňajších klubov (pondelok - štvrtok 13:00-16:00) venuje a odovzdáva im vzdelávací obsah zameraný na tri hlavné oblasti : mäkké zručnosti, digitálne zručnosti a podnikavosť.

Hlavné úlohy:

● Realizácia obsahu - neformálne vzdelávanie detí vo veku 11-15 rokov.

● Vytváranie partnerstiev, príležitostí pre rozvoj programu.

● Organizačné vedenie klubu.

● Komunikácia s rodičmi a účastníkmi programu.

● Spolupráca s mestom, s firemnými partnermi a univerzitami.

● Vedenie vysokoškolských študentov/študentiek, ktorí/é praxujú v centre.

Životopis a motivačný list (alebo nahrajte video max. 3 min) posielajte cez portál profesia.sk. Motivačný list by mal zahŕňať odpovede na tieto dve otázky: Prečo je dôležité venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a práci s mládežou a čo ma k tejto práci vedie?

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Pedagogika, psychológia alebo iné humanitné odbory

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

Min. 1 rok prax. v neformálnom alebo formálnom vzdelávaní

Počet rokov praxe

1

Flexibilita/adaptabilita: schopnosť reagovať na náladu v skupine a prispôsobiť obsah podľa nej. Vedieť reagovať na zmeny rýchlym a pohotovým spôsobom, a zvládnuť neočakávané situácie bez značnej frustrácie.

Komunikačné schopnosti: schopnosť pozitívnej interakcie so všetkými študentmi, bez rozdielu ich výkonu alebo inými rozdielnosťami. Vedieť adaptovať obsah vzdelávania na rôzne spôsoby učenia, motivovať, budovať vzťahy pomocou empatie a spätnej väzby.

Odhodlanie/iniciatíva: schopnosť prekonávať prekážky, odhodlanie vzdorovať problémom. Túžba meniť veci vo svojom okolí/robote, škole- prinášam zmenu a nové prístupy.

Time management: schopnosť rozdeliť potrebný čas tak aby bol naplnený cieľ. Vedieť prioritizovať pri príprave na klub, manažovať viac úloh naraz a delegovať úlohy.

Empatia: Vedieť sa vcítiť do detí, vhodne a citlivo reagovať či pred skupinou alebo pri osobnom rozhovore, vedieť identifikovať, hodnotiť a kontrolovať svoje vlastné emócie, emócie druhých aj skupiny.

❖ Poznatky o nástrojoch ako facilitácia a reflexia a koučing sú výhodou

Silné spojenia pre pozitívne zmeny.
Poslaním Nadácie Pontis je vytvárať silné, zmysluplné spojenia a prinášať pozitívne zmeny v našich kľúčových témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní.
Našou stratégiou je pracovať tak, aby sme boli všetkým zapojeným stranám rovnocenným partnerom. V našich témach si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme, aby druhých spolupráca s nami priťahovala.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4784796  Dátum zverejnenia: 14.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 650 EUR/mesiac