Výkonný riaditeľ / Výkonná riaditeľka

Nadácia Mozaika Zemplína

Miesto práce
Zemplínska Teplica
Mzdové podmienky (brutto)
Od 2 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Nadácia Mozaika Zemplína (NMZ) hľadá do vedenia našej nadácie výkonného riaditeľa alebo výkonnú riaditeľku samostatne konajúceho jednotlivca so silnými organizačnými a vodcovskými schopnosťami ako aj pevným odhodlaním. Táto pozícia je príležitosťou, ako zmysluplne ovplyvniť kvalitu života ľudí.

NMZ vzniklo v roku 2022 ako slovenská pobočka americkej nadácie. Našou víziou je svet, v ktorom má každý človek možnosť získať dobré vzdelanie, má dôstojné miesto na život, prístup ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti a nájsť vlastnú cestu k ekonomickej sebestačnosti. Naše úsilie sústreďujeme na obec Zemplínska Teplica, ktorá sa nachádza asi 30 km východne od Košíc a má 1850 obyvateľov, z toho približne 1/3 Rómov. Naším poslaním je spájať ľudí,  ktorí pomôžu motivovaným ľuďom prejsť z chudoby k sebestačnosti. Naša práca sa riadi našimi hodnotami rovnosti, príležitostí pre lepší zajtrajšok a zapojenia komunity. Viac informácií o NMZ nájdete na www.NMZ.sk.

Výkonný riaditeľ / výkonná riaditeľka bude podliehať správnej rade nadácie. Osoba bude mať celkovú zodpovednosť za programy nadácie, zamestnancov a napredovanie jej poslania na Slovensku vrátane dosahovania strategických cieľov, rozvoja, implementácie, monitorovania programov a zapájania komunity.

Povinnosti výkonného riaditeľa / výkonnej riaditeľky:

Stratégia a vedenie

• Spolupracovať so správnou radou nadácie, aby NMZ plnilo svoje poslanie.

• Pestovať silný a transparentný vzťah so správnou radou nadácie; poskytovať správnej rade pravidelné aktualizácie týkajúce sa  pôsobenia a aktivít nadácie v obci Zemplínska Teplica.

• Poskytovať vedenie pri vytváraní strategických cieľov a akčných plánov so správnou radou nadácie, zamestnancami a miestnou komunitou.

• Poskytovať efektívne a inšpirujúce vedenie pre všetky programy a aktivity.

• Zastupovať nadáciu v rámci komunity a pomáhať pri plnení poslania nadácie.

• Aktívne zapájať a povzbudzovať zamestnancov, dobrovoľníkov, mentorov a partnerské organizácie do práce nadácie.

• Spolupracovať so správnou radou nadácie, prípravovať ročný rozpočet, efektívne hospodáriť s rozpočtom a podávať správy o dosiahnutom pokroku a výzvach, ktorým nadácia čelí.

• Zabezpečiť, aby sa všetky aktivity rozvíjali v súlade s poslaním a hodnotami nadácie.

Komunikácia

• Zabezpečiť, aby naša misia, vízia a programy boli prezentované presvedčivým spôsobom pre všetky zainteresované strany.

• Aktívne počúvať komunitu a viesť dialóg s ňou.

• Aktívne propagovať prácu NMZ v širšej komunite.

• Vytvárať a udržiavať dobré pracovné vzťahy a dohody o spolupráci so školami, samosprávami, cirkvami, komunitným centrom, terénnymi sociálnymi pracovníkmi a inými zainteresovanými stranami.

Programy a aktivity

• Spolupracovať s miestnou komunitou, pomáhať jednotlivcom a rodinám, ktoré sú motivované dostať sa z chudoby a dať im nádej na lepšie zajtrajšky.

• Vyvíjať a implementovať efektívne programy (riadené NMZ alebo s partnermi), ktoré sú v súlade s poslaním a hodnotami nadácie, v úzkej spolupráci so zamestnancami a ostatnými, aby sa zabezpečila ich účinnosť.

• Priebežne hodnotiť programy, identifikovať problémy a podľa potreby vykonávať úpravy.

• Dohliadať na nákup, výstavbu a rekonštrukciu nehnuteľností.

Personálny manažment

• Pôsobiť ako vedúci zamestnancov NMZ, dobrovoľníkov a partnerov, poskytovať poradenstvo, motiváciu a podporu.

• Modelovať a podporovať v súlade s našimi hodnotami takú organizačnú kultúru, ktorá je atraktvínym pracovným prostredím pre rôznorodých zamestnancov.

Požiadavky:

• Vysokoškolské vzdelanie

• Minimálne päť rokov relevantných skúseností vrátane manažérskych skúseností.

• Skúsenosti s neziskovými organizáciami, nadáciami

• Znalosť angličtiny

• Skúsenosti s prácou s ľuďmi zo znevýhodneného prostredia (najlepšie práca s Rómami), znalosť generačnej chudoby a stratégií, ktoré jednotlivcom pomáhajú dostať sa z nej a ochota tráviť čas s Rómami vo svojom okolí budovaním vzťahov s jednotlivcami a rodinami.

Preferované schopnosti a osobnosť:

• Začiatočník s podnikateľským duchom.

• Strategický – schopný vidieť celkový obraz pri implementácii v malých krokoch a súčasne sledovať detaily.

• Silné organizačné a plánovacie schopnosti (vrátane projektového manažmentu) so schopnosťou stanoviť priority.

• Silné komunikačné schopnosti – schopnosť komunikovať víziu  jasne, presvedčivo a súčasne s empatiou.

• Kreatívny riešiteľ problémov

• Empatia – schopnosť vžiť sa do kože iných a pokora vidieť v každom potenciál.

• Schopnosť vytvárať siete a schopnosť vytvárať väzby s miestnou komunitou a inými neziskovými organizáciami.

• Schopnosť vytvárať nové programy s odkazom na osvedčené postupy.

• Ochota učiť sa a podieľať sa na neustálom profesionálnom rozvoji.

• Odvaha skúšať nové veci s vedomím, že sa učíme na vlastných chybách.

• Skúsenosti s finančným manažmentom.

• Ovládanie Microsoft Office

• Súlad s hodnotami, víziou a poslaním nadácie.

Miesto výkonu práce: Zemplínska Teplica.

Typ zmluvy: plný úväzok.

Termín nástupu: dohodou.

Mzda (brutto): 2 500 €/mesiac a viac v závislosti od predchádzajúcich skúseností, odborných znalostí a predchádzajúceho odmeňovania.

Výdavky na presťahovanie: možnosť náhrady.

Ak by ste chceli nastúpiť do NMZ a domnievate sa, že spĺňate špecifikované pracovné požiadavky, pošlite svoj motivačný list a životopis v angličtine na adresu [email protected]. V motivačnom liste opíšte svoje doterajšie skúsenosti a dôvod, prečo máte záujem o túto pozíciu.
UZÁVIERKA: Uzávierka prihlášok je 8. mája 2024, avšak uchádzačom odporúčame, aby sa prihlásili skôr, pretože užší výber a pohovory budú prebiehať priebežne. Na pohovor budú kontaktovaní iba vybraní kandidáti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Sme organizačnou zložkou nadácie Zemplin Mosaic Foundation založenou v USA. Poslaním nadácie je pomoc motivovaným jednotlivcom a rodinám k posunu od chudoby k sebestačnosti. Nadácia odkúpila v obci Zemplínska Teplica budovu, ktorá má slúžiť ako centrum pre prácu s miestnou komunitou v oblastiach vzdelávania, bývania, zdravotnej starostlivosti, zamestnanosti a osobnostný rozvoj. Naša práca sa riadi hodnotami rovnosti, príležitostí pre lepší zajtrajšok a aktívneho zapojenia komunity.
ID: 4786362  Dátum zverejnenia: 16.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac