Big Data/DWH Developer

N I K É , spol. s r.o.

Miesto práce
Staré Grunty, Karlova Ves
2 000 EUR/mesiac* nástupná mzda je závislá od skúsenosti kandidáta a je predmetom diskusie počas výberového konania. Minimálna nástupná mzda začína od 2000,- EUR/mesačne.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V Niké, s.r.o. staviame veľký dátový sklad pre potreby BI, DataMining a archiváciu. Hľadáme skúseného človeka, ktorý zapadne do tímu a bude spolu s nim navrhovať a implementovať novy dátový sklad - Data Lake. Koncept je založený na najnovších trendoch v oblasti DWH, používame Spark, Delta Lake, Cassandra, Hive, Thrift. Dáta ukladáme do stĺpcovej databázy vo formáte Apache Parquet. Jednotlivé komponenty sú naprogramovane v Scale, niektoré v Java. Na vizualizáciu pre internych klientov používame QlikSense a Jasper reports. Dátové zdroje sú rôzne databázy a streamy z Kafka. Deployment prebieha na Kubernetes cluster cez Terraform plus Helm a management zabezpecuje Rancher. Ak sa vyznáš v spomenutých technológiách, nie je ti cudzia Scala a máš rád dáta, tak ta veľmi radi uvidíme a povieme si viac.

Niké je líder inovácií vo svete tipovania. V Niké sa opierame o špičkový vývojársky tím, ktorý posúva náš business do nových dynamických dimenzií najnovších IT trendov. Vlastné sú nám voľnosť, fullstack vývoj a DevOps. Aj preto je Niké jednotkou tipovania na Slovensku.

Vyvíjame riešenia pre stávkovanie cez všetky online kanály – web, mobile web, aplikácie pre Android a iOS.

V Niké Information Technology nájdeš dynamické a agilné prostredie otvorené akýmkoľvek novým nápadom, výborný tím pracujúci na vývoji jedinečných aplikácií.

Našich viac ako 120 IT špecialistov, z celkového počtu 250 zamestnancov pracujúcich na centrále, už sídli v novej Niké IT budove na Starých Gruntoch v Mlynskej doline a malá časť ITečkárov aj v centre mesta na Francisciho ulici.

Viac info zistíš na:
www.itjobs.nike.sk

O zásadách ochrany osobných údajov sa dozviete na:

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

- Skúsenosti s Data Lake alebo Warehouse technológiami, Scala programovanie, Spark a SQL
- Výhodou sú: Databricks Delta, Airflow, Kubernetes, Helm, Terraform, Hive, Docker, Kafka

Niké, s.r.o. prvá slovenská stávková spoločnosť.
ID: 4151155  Dátum zverejnenia: 21.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac